Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Márk napja van.

Blogok és bloggerek

2014-12-03 11:56:10


Varánusz a menőnek tartott blogger ki is vesézi, Haldoklunk, bassza meg sommás ítéletével összegezve az ott leírtakat.

Fogas kérdések, fogas válaszokkal. De ki fog beszélni a kevésbé vájt fülűeknek? Élenjáró bloggerek hada tülekszik, hogy lekörözze a másikat, olvasottságban, tetszikélésekben és megosztásokban.

Ki mit ír, milyen témát választ és miért?

 

Ellenzéki bloggerek a fronton, de hol vannak a kormánypártiak? Érdemes-e írni egyáltalán, és legfőképpen kinek. Vagy mindegy, csak folyjék a szó?

Ismerőseim közül sokan azt mondják, hogy annyit ér, amit csinálsz, mint naptáron a légyszar!

Mások, sokkal kevesebben, bíztatnak, hogy írj csak, sokkal többen olvasnak, mint ahányan visszajelzik. És ha nem szólnak kommentekben írásaidhoz, az nem csak azért van, mert nincs mit mondaniuk, hanem azt is jelentheti, hogy egyetértenek mindazzal, amit megfogalmaztál, azt gondolják, hogy ők is azt szerették volna mondani, de helyettük te írtad le. Sovány vígasz.

 

Arccal, névvel, vagy ezek nélkül? Mi a fontosabb, hogy ki írja, vagy, hogy mit ír? Vannak ismert személyek, akik ha blogot írnak arccal, névvel, akár semmit mondó, rövidke tartalommal is, látszólag nagyobb sikert, olvasottságot érnek el vele, mint az a névtelen szerző, aki sziporkázó stílusban, velős tartalommal adja elő mondandóját. Na persze a sznob reagálók tömegeinek kommentjei a szerző nevének szólnak s nem az általa írt tartalomnak!   

Vannak arcukat, nevüket felvállaló bloggerek, akik, ha megfeszülnek, se tudnak akkora olvasottságot elérni, mint a közismert közéleti, közszereplő celebek. De hol vannak mostanában a jobboldali bloggerek, a populista konzervatív megmondó emberek?

 

Mi legyen a téma? Lerágott csontra rátenni valami csámcsogni valót, vagy szűz, még nem szétcincált történetet, eseményt, álláspontot bedobni a közönségnek? Politikát írni feszt, vagy valami mást. Lehet-e más egyáltalán, lehet-e bármilyen téma, ami egyben nem politika?

Ha ellenzékiként fogalmazol meg bármit, akkor könnyen megkapod a stigmát, gyűlölködő. Ha bevéded a mindenkori kormányt, akkor a seggnyalót akasszák rád. Nincs tehát sok választásod. De színt kell vallanod! Heller Ágnes mellett állsz ki, énekelve a Szabadság téren a Szabadság kórust, egyetértve Schiff András inkább London választásával, vagy a rezsifilozófust választod, a Nemzetbiztonsági Bizottságból, meg a gombnyomogató papagájkórust a parlamentből, a Kerényi féle Magyar Krónikával.

 

Európát választod, vagy a félázsiai, pirospont pöttyös fenekű, keletre kacsintgató, elbaltázott pávatáncosságot. Egyszerű ez. Választanod sem kell tulajdonképpen, ha az vagy, aki voltál. Mindig szolidáris a szegényekkel, elesettekkel, a kisemmizettekkel, bármilyen kormány is üljön a bakon, az ország szekerén. Ilyen egyszerű, ez a te hitelességed! De ha feladod magad, prostituáltja, kollaboránsa leszel addigi mivoltodnak és a mindenkori hatalomnak, ha úgy váltogatod világnézeted, mint más a szennyesét, a csokimatyis alsógatyáját, akkor soha nem leszel európai, maradsz félázsiai!

 

Érdemes-e blogot írni? Saját magad szórakoztatására, játszásiból, agytornaként, hogy szellemileg el ne satnyulj, vagy van-e valami más célod is vele? Az olvasó majd megmondja, ha érdemesnek talál arra, hogy hozzászólásra méltasson. Írj, vagy fejezd be inkább, jobban járnánk mindannyian, mert kár az olvasóra erőltetni bármit is, teszi hozzá egy szkeptikus rajongó! Érdemes blogot írni, vagy sem, ez itt a kérdés, bloggerkedjünk, vagy inkább fejezzük be!



Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Az aktuális lakberendezési trendekben előkelő helyet foglalnak el a különféle falpanelek, melyeket egyre többe...
Bővebben >>