Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Árpád napja van.
A Kutyapárt gőzerővel gyűjti a szavazóit
2025-04-14 17:55:29
A Kutyapárt gőzerővel gyűjti a szavazóit

A Kutyapárt gőzerővel gyűjti a szavazóit

Szombaton a Fidesz a Tisza ellen, a Kutyapárt a Fidesz ellen tüntetett. Magyar Péter pedig úgy találta, hogy két viccpárt tüntetett. A tüntetési nap tanulságai 5 pontban.

 

1. A Fidesz beindította a gépezetét Kollár Kinga ellen, ennek újabb fokozata volt a tüntetés a Millenárison. Ez nem Budapest legnagyobb terei közé tartozik, a Táncszínház előtt épp akkora terület van, amelyet a Fidesz egynapos szervezéssel meg tud tölteni. Ez meg is történt.

 

2. A Fidesz tüntetése önmagában azért pikáns, mert a kétharmados többséggel rendelkező hatalom ritkán szokott tüntetni az ellenzéke ellen. A Fidesz eszköztárában eddig nem véletlenül a békemenet szerepelt - ez egy sokkal nagyobb léptékű tüntetés szokott lenni. Kollár Kinga a tüntetésre nem lemondással vagy magyarázkodással, hanem egy fagyizós fotóval válaszolt, amelyhez annyit írt: “fejenként 800 ezer Ft ingyenpénzt elbukni. Kimondani nem lehet, csinálni igen!?”

 

3. Fidesz tüntetésén Menczer Tamás “Brüsszel Pétert” emlegette, Gulyás Gergely pedig kijelentette, hogy “azt hittük, Őszöd a Balatonnál van, de kiderült, hogy a Tiszánál”. A Fidesz ezzel a rendezvénnyel a saját szavazóit akarta mozgósítani, és 2026-ra azt a politikai sztorit szeretné mesélni, hogy kizárólag Orbán Viktor áll a magyarok oldalán, Magyar Péter és a Tisza pedig “Brüsszel bábja” és idegen érdekeket szolgál. A Fidesz nem engedi el a gyurcsányozást, mert a fideszes szavazók számára komoly identitáselem. Ha Magyar nem is koordinál Gyurcsánnyal, a Fidesz akkor a cselekedeteiket próbálja összemosni.

 

4. Közben a Kutyapárt sokkal nagyobb területet foglalt el,a Hősök terénél tüntetett és vonulást is rendezett “illiberal pride” molinóval. Ez a demonstráció a gyülekezési jog korlátozása és a Pride betiltása ellen szólt, és a fotók alapján ezrek gyűltek össze - alighanem sokan nem kutyapárti, hanem Tisza-szavazó volt közöttük. Kovács Gergely társelnök ezt nyilván érzékelve a tüntetés előtt a Partizánnak arról nyilatkozott, hogy el tud képzelni egy Tisza-Kutyapárt koalíciót, de közben Nagy Dávid pártigazgatóval együtt a Tiszát bírálták is amiatt, hogy nem áll ki a Pride-jogokért. A Kutyapárt tehát még mindig ellentétes üzenetet küld, hogy egész pontosan milyen konstrukcióban, a Tiszával hogyan koordinálva tartja kívánatosnak az indulást.

 

5. Magyar Péter annyival intézte el a két tüntetést, hogy kiírta “két viccpárt tartott ma demonstrációt. Van-e annál kínosabb, mint hogy a Kutyapárt vonulásán többen voltak, mint a közpénz tolvaj Fidesz gyűlölet félóráján?”. Vagyis Magyart láthatóan különösebben nem zavarta meg, hogy a Fidesz kipécézte a Tisza egyik EP-képviselőjét.

További híreink
A Tisza feloszlatná a Tiborcz-Orbán-Mészáros részvénytársaságot
Magyar Péter szerint a Fidesz vereségre készül, nem is kicsire – közölte a szombati kecskeméti Tisza-gyűlésen.
2025-12-07 09:30:21, Hírek, Aktuális3 Bővebben
„B@szdmeg” – üzente Pintér államtitkára egy beteg gyerek apjának
A botrányos esetet a 444.hu hozta nyilvánosságra, amiben egy felháborodott édesapa és Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára közti „eszmecsere” tükr...
2025-12-03 09:05:53, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Újpalota a miénk – üzentek a helyi civilek a gigaberuházást elfogadó önkormányzatnak
Eltelt pár nap azóta, hogy a képviselő-testület megszavazta a megállapodást. Aludtunk azóta egyet. Kicsit lehiggadtunk.
2025-12-01 14:53:53, Hírek, Aktuális3 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Rétvári Bence arcképével díszített teakeveréket kaptak az aszódi csecsemők és szüleik.
Bővebben >>