Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Antal, Anett napja van.
A mini-Dubajban érdekelt arab milliárdosé lesz a Belügyminisztérium épülete
2025-10-26 14:53:52
A mini-Dubajban érdekelt arab milliárdosé lesz a Belügyminisztérium épülete

A mini-Dubajban érdekelt arab milliárdosé lesz a Belügyminisztérium épülete

Felkerült az MNV Zrt. szerződései közé a Belügyminisztérium palotájának adásvételi szerződése, vette észre a Válasz Online. Ebből kiderül, hogy a Belügyminisztérium épületét az Eagle Hills Hungary Zrt. vette meg. Ez Mohamed Alabbar emirátusi ingatlanfejlesztő vállalkozása, amit a főváros ellenállása miatt kudarcba fulladt Rákos-Dubaj projektre alapított – írja a portál.

 

A lap felidézte, hogy a Széchenyi téri épület az egyik legfontosabb a választások előtt piacra dobott önkormányzati ingatlanok között.  A három műemlék házból álló hatalmas tömb a szeptember 17-i árverésen körülbelül 50,8 milliárdért kelt el, és csak egy jelentkező volt, aki már korábban letette a 12,7 milliárd forintos biztosítékot. A most közzétett szerződésből kiderül, hogy a Belügyminisztérium épületét az Eagle Hills Hungary Zrt. vette meg.

 

A Válasz Online szerint a vállalkozó így nem távozik Budapestről, csak Rákosrendező helyett a belvárosban folytatja: valószínűleg luxusszállodává alakítja a Gresham-palota melletti minisztériumi ingatlant. A portál arról is ír, hogy a szerződést a Takács, Kiss és Társai Ügyvédi Iroda készítette, ami Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bátyjának, Nagy Szilárdnak az egykori ügyvédi irodája.

 

A lap megjegyzi azt is, hogy júliusban Tiborcz Istvánnal és Orbán Ráhellel sétálgatott a Kossuth téren a meghiúsult Rákos-Dubaj arab befektetője, Mohamed Alabbar.

 

„Orbánék kifosztják és szétzabrálják a nemzeti vagyont. Rákosrendező után most Budapest legértékesebb épületét, a Belügyminisztériumot akarják átjátszani a Mini-Dubajt tervező, Tiborczcal, Orbán Ráhellel és Lázár Jánossal ügyeskedő arab befektetői csoportnak" – reagált a Facebookon Magyar Péter az épület eladására.

 

A Tisza Párt elnöke jelezte a befektetőnek és az eladásban résztvevőknek, hogy „a TISZA-kormány alatt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felülvizsgálja az eladást és bármilyen szabálytalanság esetén visszaszerzi az épületet és az ügyletben résztvevőket felelősségre vonja az igazságszolgáltatás.”

 

(kiemelt kép: Tiborcz István és Orbán Ráhel az arab üzletemberrel a Kossuth téren)

További híreink
Újabb lemondás landolt a Tisza-kormány asztalán
„Dr. Fürcht Pál főügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője benyújtotta a lemondását a Legfőbb Ügyészségnek, amelyet a közte és a Legfőbb Ügyészség illetékes szakfő...
2026-06-12 14:01:29, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Kormánydöntések a diák- és a babaváró hitelről, a fővárosról és az egészségügyről
A diákhitelstop és a babaváró hitel visszafizetési moratóriumának meghosszabbításáról és 3,6 milliárdos kórházi hűtésrekonstrukciós programról is döntött is döntött a kor...
2026-06-12 08:00:57, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Minisztériumi kommunikátor lesz a civilaktivista Orsós Lajos
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium kommunikációs vezetőjeként folytatja pályafutását Orsós Lajos. A bejelentést saját közösségi oldalán tette ...
2026-06-12 07:59:59, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara igazi szakmai műhelyként is működik.
Bővebben >>