A pécsi polgármester kiáll a civil szervezetek mellett |
![]() ![]() |
2025-05-18 11:35:13 |
Magánemberként és Pécs polgármestereként egyaránt hiszek a nyitottságban, az együttműködésben és a szabadságban.
Teljes döbbenettel olvastam azt a május 13-án benyújtott törvényjavaslatot, amely a kormányzati a kommunikáció szerint a „külföldről támogatott” szervezetek szigorúbb ellenőrzését és felügyeletét célozza. Valójában a tervezet nem az átláthatóságot szolgálja, csak a demokrácia leépítését azzal, hogy lehetővé teszi civil szervezetek, sajtóorgánumok és jogi személyek ellehetetlenítését.
A sötét fellegek már jó ideje gyülekeznek a civil szervezetek felett. Jómagam mindig is azt vallottam, hogy civilek nélkül nincs demokrácia, és ennek, amikor csak tehetem, rendszeresen hangot is adok.
Legutóbb a magyar forradalom és szabadságharc pécsi megemlékezésén beszéltem a közösség erejéről, az összefogásról, a civil kurázsiról. Ma is azt vallom: a szememben ma a civil szervezetek testesítik meg azt az összefogást, amely 177 éve sikerre vitte a forradalmat. Nem lehet véletlen, hogy ma éppen őket próbálják meg ellehetetleníteni.
Márpedig Pécsen, ebben a soknyelvű, sok kultúrájú, befogadó városban most nem lehetünk csendben.
|
