| Álrendőrök milliókat csaltak ki gyanútlan nőktől |
|
| 2026-03-03 15:01:22 |
|
Az egyik esetben egy vidéki településen élő asszonyt telefonon kereste meg egy nő, aki banki munkatársnak adta ki magát. Azt állította, hogy a sértett számláját illetéktelenek próbálták megterhelni, ezért „belső nyomozás” zajlik. Arra utasította, hogy vegye fel a teljes megtakarítását, és azt egy később érkező „rendőrségi munkatársnak” adja át. A sértett a bankfiókban 4 millió forintot vett fel, majd az otthonához érkező ismeretlen férfinak átadta a pénzt, ami azóta sem került vissza a számlájára.
Egy másik ügyben egy székesfehérvári nőt hívtak fel magukat rendőrnek, majd banki ügyintézőnek kiadó csalók. Azt közölték vele, hogy a számláján visszaélés történt, és az „adathalászok” figyelik a tranzakciókat. Arra vették rá, hogy a számláján lévő összeget egy „biztonságos” számlára utalja át. A sértett a telefonáló instrukciói alapján több utalást hajtott végre, majd bankkártyaadatait is megadta. A több mint 6 és félmillió forint rövid idő alatt különböző számlákra került.
Mindkét esetben közös, hogy az elkövetők határozott fellépéssel, szakszerű szóhasználattal, sürgetéssel és titoktartásra hivatkozással érték el, hogy a sértettek együttműködjenek velük. Az alábbiakat hívjuk fel a figyelmet:
Bank, rendőrség vagy más hatóság semmilyen okból nem kér telefonon készpénzfelvételt, pénzátadást vagy átutalást. Valós pénzintézet, hatóság soha nem kéri el telefonon a személyes adatokat, bankkártyaadatokat, CVC-kódot. Ha ilyen hívást kap, szakítsa meg a beszélgetést, majd saját maga hívja fel a bankja hivatalos ügyfélszolgálati számát! – figyelmeztet a történtek kapcsán a police.hu.
|











































