Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Az ATV műsorvezetője is kormányszóvivő lett
2026-05-12 09:18:08
Az ATV műsorvezetője is kormányszóvivő lett

Az ATV műsorvezetője is kormányszóvivő lett

 

Mint fogalmazott: „A szabad sajtó nem ellenség, hanem a demokrácia egyik legfontosabb garanciája. Egy kormány akkor szolgálja jól a hazáját, ha nem fél a kérdésektől. Ha nem elbújik az újságírók elől, hanem válaszol nekik. Ha nem propagandát gyárt, hanem tájékoztat. Ha nem alattvalóknak, hanem felnőtt, gondolkodó embereknek tekinti a polgárokat.”

 

Kiemelte, az új kormány partneri viszonyra törekszik a sajtóval, és amikor kérdésekre válaszolnak, akkor „nem kegyet gyakorlunk, hanem kötelességünket teljesítjük.”

 

Hozzátette, a Tisza-kormány döntéseiről nem a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hanem a kormányszóvivők tájékoztatják majd a nyilvánosságot. Emellett a miniszterelnök és a miniszterek is válaszolnak majd a sajtó kérdéseire, „mert a magyar embereknek joguk van tudni, hogy mit, miért és hogyan tesz a kormányuk.”

 

Köböl Anita kinevezése kapcsán közölte, csaknem két évtizede dolgozik műsorvezetőként, 2022 óta az ATV-nél közéleti és aktuálpolitikai témákkal egyaránt foglalkozott, munkáját 2024-ben a Szóvivők Média Díjával ismerték el.

 

„Édesanyaként pontosan tudja, miért fontos, hogy egy működő és emberséges Magyarországot építsünk. Hisz abban, hogy a jó kormányzás meghallgatással kezdődik: figyelemmel, megértéssel és valódi megoldások keresésével” – közölte.

 

További híreink
Magyar Péter üdvözölte a politikusi számonkéréseket
Magyar Péter arra reagált, hogy az ügyészség politikusokat gyanúsított meg az úgynevezett óbudai korrupciós ügyben.
2026-06-05 14:55:16, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Németország után Franciaország fogadta Magyar Pétert
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal - jelentette ki Emmanuel Macron francia el...
2026-06-03 14:11:15, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Megmenekülhet a gigaberuházástól a Népsziget
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő mégsem a Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó Indoteknek, hanem a XIII. kerületi önkormányzatnak adja el a Népsziget egy részét – írta a...
2026-05-29 14:45:18, Hírek, Aktuális3 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fize...
Bővebben >>