| Az Orbán-kormány két nappal a választás előtt még elsüllyesztette a Népszigetet |
|
| 2026-04-10 13:57:30 |
|
A Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője Facebook-bejegyzésében kiemeli, minden kerületi és fővárosi hatáskört megszüntettek, pedig a nemrég elfogadott Fővárosi Településterv kifejezetten rekreációs funkciót jelölt itt meg.
Vitézy Dávid azt írja, a tegnap éjjel közzétett kormányrendelet a jól ismert engedményeket rögzíti:a közlekedési működőképességet igazoló közútkezelői, forgalomtechnikai nyilatkozatot, hozzájárulást nem kell az építés előtt megszerezni, csak a már felépült épületek használatba vételi engedélyezése során – így anélkül megépülhet az egész, hogy kiderülne a közlekedési kapcsolatok hiánya.
A beruházás megvalósításának, valamint az építési és használatbavételi engedély kiadásának nem feltétele a helyi, kerületi vagy fővárosi településrendezési szabályokban előírt közmű- és közlekedési infrastrukturális feltételek biztosítása, az infrastruktúra-fejlesztések megvalósítása. Tehát az önkormányzatok semmilyen közérdeket nem tudnak érvényesíteni, ami a dolguk lenne egy ekkora beruházás esetén.
„Budapest fejlesztése érdekében persze sokféle elképzelésről lehet beszélni, vitatkozni, a Népsziget jövőképét valóban ki kell találni – de ebben a rendeletben a közérdeknek nyoma sincs, úgy akarnak beépíteni egy teljesen megközelíthetetlen telekcsoportot, egy korábbi hajójavító üzemet egy új városrésszel, hogy az alapvető városszerkezeti, üzemeltetési és közlekedési garanciák teljes egészében hiányoznak, és az önkormányzatok jogköre is megszűnik, hogy ezeket ki tudjuk kényszeríteni” – állítja Vitézy.
|











































