Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi
2026-05-17 10:27:33
 Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi

Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi

2024 végén jelentette be a sportért felelős államtitkár, Schmidt Ádám, hogy az LA 10 névre keresztelt program hárommilliárd forintot kap a kormányzattól. A program neve a Los Angeles-i olimpiára utal, illetve arra, hogy a célja, hogy Magyarország tíz aranyérmet szerezzen a 2028-as játékokon, vagy kerüljön be a tíz legeredményesebb ország közé az éremtáblázaton. Viszonyításul: Párizsban hat aranyéremmel a 14. helyen zártak a magyar sportolók ebben a rangsorban.

 

Ezzel párhuzamosan a kormány egy titkos határozatban 11,45 milliárd forint szétosztásáról döntött. Az előzetes információk arról szóltak, hogy már 2024 végén közölték a klubvezetőkkel, hogy a Ferencváros támogatása kilóg majd a mezőnyből, és a dupláját kapja, mint a többiek. Ez azért volt visszatetsző, mert a párizsi olimpián egyébként nem jutottak éremig a klub versenyzői – míg a magyar olimpikonok összesen 19 érmet hoztak haza.

 

A Telexhez több mint egy évvel a pénzek kiosztása után jutottak el a titkosított részletek: a támogatások táblázata arról tanúskodik, hogy a Kubatov Gábor Fidesz-alelnök vezette Ferencváros nem dupla pénzt, hanem a nyolc-kilencszeresét kapta, mint a többiek. A sportkluboknak szánt összesen 11,45 milliárdból 7,2 milliárdot a Fradinak utaltak át. Van egy olyan olvasata is történetnek – egy forrásunk legalábbis azt állította –, hogy a valójában az FTC-nek akart pénzt juttatni a Fidesz-kormány, de direktben ez nem lett volna túl elegáns, ezért kapott mellettük valamennyit a többi klub is.

 

A Honvéd 900 milliót kapott, az Újpest 880 milliót, a BVSC-nek 850 millió jutott, a Vasas 820 milliós, az MTK pedig 800 milliós támogatásban részesült. A legkevesebb pénzt, 440 milliót a KSI, vagyis a Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület kapta.

 

(forrás: klubradio.hu)

 

További híreink
Magyar Péter üdvözölte a politikusi számonkéréseket
Magyar Péter arra reagált, hogy az ügyészség politikusokat gyanúsított meg az úgynevezett óbudai korrupciós ügyben.
2026-06-05 14:55:16, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Németország után Franciaország fogadta Magyar Pétert
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal - jelentette ki Emmanuel Macron francia el...
2026-06-03 14:11:15, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Megmenekülhet a gigaberuházástól a Népsziget
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő mégsem a Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó Indoteknek, hanem a XIII. kerületi önkormányzatnak adja el a Népsziget egy részét – írta a...
2026-05-29 14:45:18, Hírek, Aktuális3 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Az Országgyűlés mentelmi bizottsága keddi ülésén úgy döntött, hogy Kocsis Máté (Fidesz) mentelmi jogának fennt...
Bővebben >>