Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Sebestyén napja van.
Egyszer talán Hatvanpusztán is razziát tart a rendőrség
2025-12-09 14:14:55
Egyszer talán Hatvanpusztán is razziát tart a rendőrség

Egyszer talán Hatvanpusztán is razziát tart a rendőrség

Örülnék is, ha tényleg érdemi nyomozás kezdődne, ami feltárja a felelősöket. Egészen azokig a felső körökig, akik hosszú-hosszú évekig pozícióban tartottak olyan embereket, akik bántalmazták a rájuk bízott gyermekeket. Vagy akik falaztak a bántalmazóknak.

 

De persze ismerve a hazai viszonyokat, egy fűszívó tini kezén sokkal gyorsabban kattan a bilincs, mint amilyen valószínűsége annak van, hogy valaki a kormányból felelősségre lesz vonva.

 

Ez a mostani ügy sem a nyomozó hatóságok hatékony munkájának köszönhető, hanem Juhász Péternek, aki megszerezte és kitette azt a videót, ahol az igazgató egy földön fekvő gyereket tapos. Azóta lemondott az igazgató. 

 

Egyébként az alapvető gond itt is az, ami a drogpolitikával: a kormánynak zéró-toleranciája van az értelmes, a szakma és az érintettek bevonásával készülő szakpolitika iránt. Ami esetleg az üres kirakat-akciókon túl magának a rendszernek - a gyermekvédelem szétrohadt rendszerének - átgondolt reformját valósítaná meg. A mögöttes tényezőkről, mélyszegénységről, kirekesztettségről nem is beszélve.

 

Mindenesetre azoknak, akik "rendőrellenességgel" vádoltak a szombati tüntetés kapcsán, szeretném leszögezni: engem a valóban hasznos munkát végző rendőrök látványa kimondottan elégedettséggel tölt el.

 

Talán egyszer majd nézegethetjük a képeket a Hatvanpusztán razziázó rendőrökről is, bár merész álom.

 

(forrás: drogriporter)

 

 

További híreink
Gattyán Györgyöt is simán alkalmazhatná a Tisza
Belehallgattam a Tisza legújabb üdvöskéjének, Kapitány Istvánnak Magyar Péterrel folytatott beszélgetésébe.
2026-01-19 16:34:49, Hírek, Aktuális Bővebben
Vasárnap estétől újabb extrém hideg várható
A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extr...
2026-01-17 15:00:56, Hírek, Aktuális Bővebben
A Kutyapárt szerdáig meghosszabbítja a befogadó sátor működését a Nyugatinál
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt meghosszabbítja az MKKP Helpsátor – melegedőpont nyitva tartását a rendkívüli időjárás miatt.
2026-01-16 08:19:43, Hírek, Aktuális Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Reprezentatív felmérést készített a Publicus Intézet a Népszava számára december közepén arról, hogy miket tar...
Bővebben >>