Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Margit napja van.
Ezért nyert a Tisza
2026-05-23 14:45:43
Ezért nyert a Tisza

Ezért nyert a Tisza

 

A Tisza Párt győzelme az áprilisi országgyűlési választáson nem csoda, nem egy kampány vagy egy sikeres jelszó, hanem a hosszútávú és szisztematikus munka, a bizalomépítés és a választókkal való személyes kapcsolat kiépítésének az eredménye – jelentette ki Orbán Anita, magyar külügyminiszter szombaton Prágában, a Globsec nemzetközi biztonságpolitikai konferencián.

 

Orbán Anita a Magyarország nagy visszatérése című panelbeszélgetésen felszólalva elmondta: a magyarországi választási kampány egyértelműen bebizonyította, hogy a politikai bizalmat nem lehet teljes mértékben kiszervezni a médiának, emberről emberre, településről településre, beszélgetésről beszélgetésre kell felépíteni. A Tisza Pártnak sikerült kiépítenie egy alternatív politikai infrastruktúrát egy olyan környezetben, amely az ellenzék számára nagyon egyenlőtlen, előnytelen volt.

 

Választási kampányában a Tisza Párt ezért a hangsúlyt a személyes jelenlétre, a régiókban, városokban falvakban történő ismételt megjelenésre, a helyi jelöltekre, az önkéntesek széles hálózatára és a saját kommunikációs csatornákra helyezte – mutatott rá a magyar politikus.

 

Az ellenzék nem kapott teret sem a közmédiában, sem más országos sajtóorgánumban, ezért saját kommunikációs teret kellett kialakítania – fejtette ki Orbán Anita. Elmondta, hogy a Tisza a választások előtt saját újságot jelentetett meg sokmilliós példányszámban, jelöltjei pedig nagyon aktívak voltak a közösségi hálózatokon.

 

Orbán Anita kifejtette, hogy a Tisza Párt elnöke, a jelenlegi magyar miniszterelnök Magyar Péter a választást megelőző időszakban, a kampány során a települések százait látogatta meg, sőt több helyet ismételten is felkeresett.

 

Ezzel kapcsolatban a magyar diplomácia vezetője ráirányította a figyelmet a politikusok és választóik személyes kapcsolatának fontosságára. Az mondta, hogy az emberek akkor hisznek a politikusoknak, ha személyesen is találkozhatnak és beszélhetnek velük.

 

„A kézfogás nem a kampány végét, hanem a politikus választóhoz való viszonyának a kezdetét jelentette” - szögezte le Orbán Anita a prágai Globsec konferencián elmondott beszédében. A politikus emlékeztette a hallgatókat, hogy a Tisza Párt az Országgyűlés 199 mandátumából 141-et szerzett meg, a 106 egyéni választókerületből 96-ban szintén a párt jelöltje került ki győztesen.

 

(mti)

További híreink
Visszavonul a mentőszolgálat arca – Győrfi Pál is távozik
Újabb mérföldkőhöz érkezett az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) megújulási folyamata, miután. Kilenc év után távozott Csató Gábor főigazgató, most Győrfi Páltól vált meg He...
2026-06-10 08:54:17, Hírek, Aktuális Bővebben
700 milliós támogatást kaphatnak a tűzoltók
Idén 690 millió forint támogatást oszthat szét a katasztrófavédelem a Magyarországon működő önkéntes tűzoltó egyesületek között - írta az Országos Katasztrófavédelmi Főig...
2026-06-10 08:54:15, Hírek, Aktuális Bővebben
Felmondtak a Szent Imre Kórház igazgatójának
Bedros J. Róbert, az intézet eddigi főigazgatója is egyetértett Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel, hogy vezetőváltásra van szükség a Dél-budai Centrumkórház Szent...
2026-06-09 14:33:21, Hírek, Aktuális Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A Nyugati pályaudvaron egy műszaki hibás szerelvény okoz fennakadást, emiatt a monori S50-es és a lajosmizsei ...
Bővebben >>