Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Antal, Anett napja van.
Hadházy Ákos kemény őszre számít a belpolitikában
2025-09-03 16:45:24
Hadházy Ákos kemény őszre számít a belpolitikában

Hadházy Ákos kemény őszre számít a belpolitikában

Az ellenzéki politikus közölte, nem tudni, mi következik. Egy elmélet szerint ha a hatalom részéről „nem jönnek további keményítések", az azt jelenti, hogy magabiztosak, azt gondolják, a propaganda eddigi szintjével is lehet nyerni. Ha viszont jönnek, akkor az azt mutatja, hogy „az ő számaik szerint is baj van" - tette hozzá.

 

Kiemelte: érdemes komolyan venni, hogy őt Hatvanpusztán megpróbálták lesodorni az útról, gyakorlatilag életveszélyes helyzetbe hozni, és azt is, hogy az „átláthatósági törvénynek csúfolt jogszabály" még mindig a parlament előtt van.

 

Hadházy Ákos sikerként értékelte, hogy az elmúlt hónapok tüntetéseinek résztvevői megmutatták, nincs igazuk azoknak, akik úgy látják, a magyarok nem hajlandóak a szabadságukért demonstrálni. Megmutatták, miről szól a Pride, hogy annak betiltása nemcsak a meleg honfitársaink jogait sérti, hanem a gyülekezési jog szűkítése is, elérték, hogy nem történt meg a miniszterelnök által ígért „tavaszi nagytakarítás", és elbizonytalanodott a hatalom - közölte.

 

A képviselő jelezte, a tüntetések folytatódnak: fognak még hatvanpusztai „bejárásokat" szervezni, a jövő héten Dunaújvárosban lesznek, két hét múlva pedig újra a Ferenciek terén demonstrálnak.

 

Fleck Zoltán jogász, egyetemi tanár arra szólított fel, hogy ne hagyjuk a valóságot teljesen kifordítani, fordítsuk vissza ezt a világot, próbáljuk meg létrehozni magunk körül a normális Magyarországot. „Ez rajtunk múlik" - hangoztatta. Rajta kívül mellett beszédet mondott Perintfalvi Rita teológus, író, Simkó Edit tanár és Vida Kata Lengyelországban élő civil aktivista is.

 

Hadházy Ákos a demonstráció végén arra a kérte az egybegyűlteket, sétáljanak el Pollack Mihály térre, ahol a Magyar Rádió egykori ingatlanján „az építési jogot lábbal tipró" építkezés zajlik. A téren a Zöld Palotanegyedért civil szervezet tartott összejövetelt, a Ferenciek teréről érkező tömeget Pikó András (DK-C8-LMP–Párbeszéd-Szikra Mozgalom-Momentum) józsefvárosi polgármester fogadta.

 

Az eseményen felszólalt Karácsony Gergely főpolgármester, aki megköszönte a résztvevőknek, hogy a keddi tüntetésekkel kiállnak a budapestiekért és Magyarország polgáraiért. Azt mondta, Budapest szenved a kormány megvetésétől, és - utalva arra, hogy lebontották a rádió korábbi épületét - megjegyezte, a kormány a várost „terepasztalként" használja. Hangsúlyozta, a változásnak drukkol, és olyan kormánynak kell hatalomra kerülnie, amely visszaadja a települések önrendelkezését.

 

Több zöldre van szükség, és kevesebb betonra Budapesten, és kevesebb önhitt akarnok politikusra - fogalmazott a főpolgármester.

További híreink
Újabb lemondás landolt a Tisza-kormány asztalán
„Dr. Fürcht Pál főügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője benyújtotta a lemondását a Legfőbb Ügyészségnek, amelyet a közte és a Legfőbb Ügyészség illetékes szakfő...
2026-06-12 14:01:29, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Kormánydöntések a diák- és a babaváró hitelről, a fővárosról és az egészségügyről
A diákhitelstop és a babaváró hitel visszafizetési moratóriumának meghosszabbításáról és 3,6 milliárdos kórházi hűtésrekonstrukciós programról is döntött is döntött a kor...
2026-06-12 08:00:57, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Minisztériumi kommunikátor lesz a civilaktivista Orsós Lajos
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium kommunikációs vezetőjeként folytatja pályafutását Orsós Lajos. A bejelentést saját közösségi oldalán tette ...
2026-06-12 07:59:59, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója munkaviszonya megszüntet...
Bővebben >>