Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Róbert napja van.
Hatósági ellenőrzés indult az óvodások tömeges megbetegedése ügyében
2025-11-08 15:58:37
Hatósági ellenőrzés indult az óvodások tömeges megbetegedése ügyében

Hatósági ellenőrzés indult az óvodások tömeges megbetegedése ügyében

Kiemelt hatósági ellenőrzés indult az óvodásokat érintő tömeges enterális - emésztőszervi - megbetegedés ügyében - tudatta a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK), a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), Budapest Főváros Kormányhivatala és a Pest Vármegyei Kormányhivatal pénteken közös közleményben az MTI-vel. A XIII. kerületi önkormányzat jelezte: gondoskodtak a jövő heti étkezés más forrásból való biztosításáról.

 

A tájékoztatás szerint a hatóságok tudomására jutott, hogy a Budapest XIII. kerületében több nevelési és oktatási intézményt érintően halmozott, feltehetően az étkezéssel összefüggő enterális fertőzés kezdődött. Mindegyik intézményt ugyanaz a közétkeztető vállalat látja el - tették hozzá.

 

Közölték: az ebéd elfogyasztása után hányás és hasmenés miatt eddig 470-en jelentkeztek panaszokkal, közülük 47 gyermek szorult kórházi ápolásra. Az ügyben a fővárosi kormányhivatal illetékes népegészségügyi hatósága járványügyi vizsgálatot indított, a Pest Vármegyei Kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági munkatársai pedig felfüggesztették az érintett főzőkonyha működését, majd a mintavételek után azonnali fertőtlenítőszeres nagytakarítást rendeltek el. Egyúttal kiemelték, hogy a mintákat a Nébih laboratóriuma soron kívül vizsgálja.

 

A közlemény szerint a területi népegészségügyi hatóság, a Nébih és az NNGYK kiemelt ügyként kezeli az esetet; az NNGYK a kivizsgálást megkezdte. A hatósági ellenőrzés kiterjed az ételkészítés technológiájára, a kész ételek tárolására és szállítására, továbbá a műszaki és személyi higiénia vizsgálatára - ismertették, megjegyezve: részletesebb információt a vizsgálat lezárulta után adnak.

 

A XIII. kerületi önkormányzat közölte, hogy a pénteken saját beszerzésből biztosították az óvodákban a gyermekek étkezését, továbbá gondoskodtak a jövő heti étkezés más forrásból való biztosításáról.

 

„Az óvodai területünk vezetői folyamatosan kapcsolatban állnak az illetékes kormányhivatal és NÉBIH munkatársaival, és mindenben segítik az eset kivizsgálását" - hangsúlyozták. Az önkormányzat hozzátette, hogy az érintett szülőket tájékoztatják a tudnivalókról és biztosítják számukra a szükséges segítséget.

 

(kép: illusztráció)

További híreink
Vecsei Miklós is lemondott – 36 év után
Lemondott alelnöki tisztségéről Vecsei Miklós a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál.
2026-06-06 14:42:20, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Lemondott a hírhamisító MTVA-vezér
Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója munkaviszonya megszüntetését maga kezdeményezte Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanác...
2026-06-06 10:22:47, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Magyar Péter kivégzését szorgalmazták radikális tüntetők
Piros lapot osztott Németh Balázs Magyar Péternek, mert szerinte hergelte a migrációellenes tüntetés felvonulóit – írta a kontroll.hu.
2026-06-06 10:22:45, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Benyújtotta az Országgyűlésnek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló törvényjavaslatot Melléthe...
Bővebben >>