Keményen támadják Gyurcsány új szakértőjét, Tarjányi Pétert |
![]() ![]() |
2025-02-12 13:26:31 |
Szembejött velem Tarjányi Péter február 11-én, kedden délután kitett friss posztja, amelyben a január 22-től a Demokratikus Koalíció (DK) biztonságpolitikai elemzőjének kinevezett magyarországi figura nem kevesebbet állít, mint azt, hogy "Orbán Viktor nem szélsőjobboldali politikus".
Tarjányi posztja már csak azért is lehet egy rövid esettanulmány tárgya, mert kiválóan mutatja azt is, hogy az ellenzéki közvélemény egy jelentős része miért van teljesen elkavarodva a nemzetközi politikában és miért nem rendelkezik kiforrott állásponttal. Gyorsan hozzáteszem, ez a típusú kommunikáció nemcsak a DK szakértőinek mondott figuráira jellemző, lehet találni hasonló káoszkommunikációt folytató megszólalókat a jobbközép Tisza-párt környékén is.
Az egésznek Prágából nézve van egy olyan összhatása, ez egyben mai posztom munkahipotézise is, mintha a legnagyobbnak számító ellenzéki pártok feladták volna a magyar külpolitikát, ami az Európai Unió valóságában már félig belpolitikának is számít. Emlékezetes: hazánk szuverenitásából az EU-hoz való csatlakozás idején több területen is beadtunk a közösbe, és ezeket a területeket (például: külpolitika, gazdaságpolitika) többi tagállammal együtt, közös nevezőn intézzük EU-s szinten.
Mire alapozom állításom - Tarjányi posztja alapján?
Tarjányi homályban hagyott, információs zajt szétspriccelő állítása szerint "elgondolkodtató...valami megváltozott". Oké Péter, de mi? Nem te vagy a biztonságpolitikai szakértő? Vagy inkább hívhatlak manipulátornak és dezinformátornak? Logikus érvelés híján Tarjányi sejtet, sugall, és a többit ránk bízza. Legyen.
A DK tanácsadója szerint Orbán azért találkozik az AfD elnökével, mert “valami megváltozott”, de ezt a valamit is egy odadobott mondatban rejti el, nesze paraszt, tájékozódj: "A szélsőjobboldali párt másfél héttel a német parlamenti választás előtt 20 százalékon áll, és jó esélyük van a második helyre."
Igen, és akkor mi van? Van esélye az AfD-nek kormányra kerülni? Ez gyakorlatilag kizárható, azért, mert a német társadalom nagy többsége elhatárolódik az AfD oroszpárti szélsőjobboldaliságától.
Ráadásul Tarjányi azt is elhallgatja, hogy az AfD-vel nemhogy nem működnek együtt, de nem is találkoznak Európában nem szélsőjobboldali pártok elnökei, pláne nem miniszterelnökei.
Sőt, egyes szélsőjobboldali pártok - a Patrióták elődje az Identitás és Demokrácia frakcióban - szembefordultak a 2024-es EP választások előtt az AfD vezető jelöltjével Maximilian Krahhal, annak Waffen SS-t dicsérő és az AfD kínai titkosszolgálati befolyásolása miatt. Többek között a AfD távozása és a velük együtt közös frakció létrehozásának az elutasítása volt a Patrióták megszületésének indoka.
Egészen konkrétan fogalmazva: Orbán jelenlegi európai (és amerikai) szövetségesei kizárólag szélsőjobboldali (és szélsőbaloldali) oroszpárti politikai tömörülések, politikusok. Ha pedig egy politikusnak kizárólag szélsőjobboldali szövetségesei vannak, szélsőjobboldali politikusok társaságát keresi, és úgy beszél, politizál, mint egy szélsőjobboldali politikus, akkor az egy szélsőjobboldali politikus. A fentiek alapján kijelenthető, Tarjányi hazudik, amikor azt állítja, hogy Orbán nem szélsőjobboldali.
Lépjünk eggyel tovább és tegyük fel a kérdést, vajon mi a célja ezzel a hazugsággal Tarjányinak, miért manipulál? Azt írja Tarjányi, hogy "Orbán Viktor nem véletlenül teszi ezeket a lépéseket. Nyilván szövetséget épít és álláspontom szerint nemcsak külföldön."
Hát ember, az ég kék, a fű zöld!
Nézzük most meg kritikus szemmel, hogy Tarjányi milyen értékes és fontos információkat takar ki ezzel az újabb süketelésével. Természetesen Tarjányi kijelentése rendelkezik egy banális igazságmaggal - ti. egy politikus nem véletlenül keres szövetségeseket - de mivel a DK biztonságpolitikai szakértője széles körben megosztott posztjában újabb lényeges összefüggést hallgat el, ezért megállapítható, hogy újra az elhallgatás technikájával manipulál és dezinformál.
Ott, hogy az Ukrajnát és Európát katonailag és hibrid háborús hadviseléssel évek óta támadó Vlagyimir Putyin orosz diktátor Európában szélsőjobbos és szélsőbalos pártokat, projekteket támogat, hogy a jelenlegi EU többségét alkotó centrumpártok egységét gyengítse, szétverje. Vagyis: Orbán szövetségesei az európai politikában nem a centrum bal vagy jobboldali, zöld vagy liberális frakcióiból érkeznek, hanem a kőkemény, oroszpárti, szélsőjobboldali pártok soraiból.
Sokatmondó tény, hogy Tarjányi az európai szélsőségesek és az orosz lábnyom közötti összefüggésről is hallgat.
Majd így folytatja Tarjányi: "Ez az új politikai irány itthon is!!!!" - Vajon itt kire gondolhat a költő? Milyen oroszpárti, szélsőjobboldali pártokat ismerünk Magyarországon a Fideszen kívül? A Mi Hazánk a Fidesz proxy-pártja, említésük magában hordozza azt is, hogy egy önálló pártról van szó, ami esetükben kizárható. De akkor kire gondol Tarjányi? A DK-ra? Vagy a Tiszára? Vagy esetleg arra utal, amit posztom elején munkahipotézisként fogalmaztam meg, miszerint az orbáni maffiaállamban a külpolitikáról, mint olyanról az ellenzéki pártok lemondtak, és annak irányítását átadták a Fidesznek, vagyis Orbánnak?
Ha így értelmezzük Tarjányi szavait, akkor ez valójában önleleplezés, hiszen egy állítólagos ellenzéki párt biztonságpolitikai szakértője arról ír, hogy mindez (a magyar belpolitikában) "működhet 2026-ban ha a Fidesz “megszorulna”."
Ez pedig nem jelent mást, minthogy azt, hogy Orbán meg van szorulva külföldön, és egészen egyszerűen az ellenzéki pártok tudatosan nem állítanak alternatívát Orbán oroszpárti politikájával szemben, a magyar választópolgárok nem találkoznak számukra értelmezhető, elfogadható, világos, határozott és működtethető geopolitikával, külpolitikával, Európa-politikával és régiós szomszédsági politikával. Tetejébe ezeket a területeket a Fidesz különböző holdkóros, nacionalista őrültek kezébe teszi a rezsim által megszelídített és háziasított ún. ellenzék pártok jóváhagyásával.
Ne tévedjünk: ha az ellenzéki pártok nem foglalkoznak érdemben hazánk félrevitt geopolitikai pozíciójával, ez egyben azt is jelenti, hogy különösebben egyetlen ún. “ellenzéki” pártnak sincs gondja azzal, ha Moszkva fennhatósága alatt maradunk./…/
Összefoglalva: a DK biztonságpolitikai szakértője legnagyobb meglepetésemre közösségi oldalán megpróbálkozott Orbán Viktor politikájának bagatellizálásával, annak Magyarországra nézve fundamentális veszélyeinek elkenésével, és a második legnagyobb ellenzéki párt tanácsadója nem kevesebbre vállalkozott, mint a magyar maffiaállam vezetőjének aktuális szorult helyzetét az "Orbán Viktornak nem igaza van: igaza lesz!" fideszes propagandapenel szellemében meg-ma-gya-ráz-za!
Érted, nem a Deák Dani, hanem a Tarjányi Peti.
Elsőre egészen hihetetlennek látszik, de ha a 15 éve tartó ellenzéki töketlenkedés és kollaboráció szemszögéből nézem, akkor mindez csak egy újabb logikus fejlemény. És mindeközben csodálkozunk, hogy Szlovákiával ellentétben, Magyarországon miért nem tüntetnek a magyar állampolgárok az utcákon és a tereken az orbáni rezsim elnyomása ellen?
Azért, mert ez az orbáni maffiaállamnak nem áll érdekében, és a többi politikai szereplő, Orbán Viktor pozícióját mentve, ehhez asszisztál, alájátszik, gazsulál, talpat nyal - és várja a 30 ezüstöt, “jóvanazúgy.” A mai magyar ellenzéki belpolitika tétje kizárólag az, hogy ezt a 30 ezüstöt, ki, hogyan osztja szét. Mintha nem lenne holnap. Hányok. Ezért is értelmetlen önbecsapás a 2026-os választásokra készülni - és előre sajnálni lehet a következő újabb elvesztegetett 1,5 évet, hiszen azok valódi változást már régen nem jelenthetnek Magyarország történetében.
A Tisza az oroszokkal építené meg Paks 2-őt, a DK biztonságpolitikai szakértője legitimálja az EU-ellenes, Kína, és oroszpárti AfD elnökét és annak találkozását Orbán Viktorral. Már amikor épp nem a KDNP-s hülyegyerekkel bullshittelget az Index orbánista propagandafelület videós podcastjában vagy a szélsőséges keresztény szekta (Hit gyülekezete) által pénzelt Spirit FM rádióműsorban. A választópolgár pedig nem érti, miért nincs valódi, európai, progresszív, demokratikus alternatíva.
Nos, a mai helyzet megoldása kizárólag egy országos népfelkelés és békés forradalom formájában következhet be. Tudom, ettől még messze vagyunk, de el kell kezdeni beszélni róla és felkészülni. Mert ahogy a fenti példa is mutatja, egy ilyen forradalmi helyzetnek, és egyáltalán, bárminemű változásnak, bőven vannak ellenérdekeltjei, és nemcsak a Fidesz berkeiben. Viszont, ha sokan, egyszerre megértik, amiről írok, akkor az hatalmas változást, valódi, demokratikus rendszerváltást is elhozhat.
(forrás: Csehszlovák Kém FB-oldal) |
