Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával
2026-05-12 09:18:06
Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával

Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával

A főügyészség közleménye nem tartalmaz neveket, de a Fővárosi Törvényszék április 20-án közölte: bűnügyi felügyeletbe került Nagy Barnabás, Halásztelek korrupcióval gyanúsított polgármestere (Fidesz-KDNP), aki megállapodott egy országgyűlési képviselővel anyja érdemi munkavégzés szándéka nélküli alkalmazásáról. Négy nappal korábban a Telex közölte: az érintett országgyűlési képviselő Bóna Zoltán (Fidesz).

 

A nyomozó ügyészség kutatást és lefoglalást végzett a volt országgyűlési képviselő lakóhelyén hétfőn, majd gyanúsítottként hallgatta ki a politikust. Ezt követően az ügyészség elrendelte a volt országgyűlési képviselő őrizetét, akit a fiktív foglalkoztatáson túl egy további korrupciós bűncselekmény elkövetésével is meggyanúsított - tartalmazza a közlemény.

 

A gyanúsított - aki 2014. május 6. és 2026. május 9. között volt parlamenti képviselő - az Országgyűlésről szóló törvény alapján jogosult volt arra, hogy választókerületi munkáját az Országgyűlés Hivatala által fizetett munkatársak segítsék.

 

A megalapozott gyanú szerint ezt kihasználva, a gyanúsított megállapodott egy 2024-ben megválasztott polgármesterrel abban, hogy annak hozzátartozóját frakciója érdemi munkavégzés szándéka nélkül foglalkoztassa személyi titkáraként. A megállapodás része volt az is, hogy a kifizetendő munkabér egy részét visszaosztják a politikusnak - írták.

 

A 2024. szeptember 12-én megtévesztéssel megkötött, valótlan tartalmú munkaszerződés felhasználásával az Országgyűlés Hivatalát 14 301 250 forint kár érte. A tényleges munkát nem végző személy, a jogellenes munkabér nagy részét rokonának adta, aki abból több százezer forintos ellenszolgáltatást nyújtott a volt képviselőnek - ismertették.

 

A fiktív munkaviszony 2026. április 22-én azonnali hatállyal megszűnt - tették hozzá. „A fenti cselekmény hivatali helyzettel visszaélve, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának, valamint, üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás bűntettének és hamis magánokirat felhasználása vétségének minősül" - írta a főügyészség.

 

Emlékeztettek: az ügyben korábban két személyt gyanúsítottként kihallgattak, a polgármester bűnügyi felügyeletben van, míg a másik gyanúsított szabadlábon védekezik.

További híreink
Szalay-Bobrovniczky működése is tiszás nagyító alá kerül
Kivizsgálják a tragikus kézigránátbaleset körülményeit is.
2026-06-05 14:55:18, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség, az Európai Bíróság vádemelés után meghozott ítéletére tekintettel, az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésének vétség...
2026-06-05 09:04:54, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Elrendelték a volt MSZP-s Őrsi Gergely és Molnár Zsolt letartóztatását
Továbbá fideszes és momentumos politikusok is hasonló eljárás alá kerültek.
2026-06-05 09:04:51, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Tatabánya és környékén számos munkahely kínálkozik különféle szakterületeken, amelyek különböző tapasztalatoka...
Bővebben >>