Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Endre, Elek napja van.
Nyár lesz a nyár első hétvégéjén
2026-06-05 09:04:59
Nyár lesz a nyár első hétvégéjén

Nyár lesz a nyár első hétvégéjén

Pénteken még előfordulhatnak vastagabb felhők, de szombaton és vasárnap már sok napsütés várható gomolyfelhőkkel, amelyekből záporok, zivatarok előfordulhatnak. A hőmérséklet csúcsértéke 25 és 30 Celsius-fok között alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

 

Pénteken a változó vastagságú fátyolfelhőzet mellett átmenetileg vastagabb felhők is megjelenhetnek az égen, a leginkább északnyugaton, és néhány helyen rövid ideig tartó zápor előfordulhat. A Dunántúlon nagy területen megélénkül az északnyugati szél. A csúcshőmérséklet általában 24 és 29 fok között alakul, de a felhősebb északnyugati tájakon ennél több fokkal alacsonyabb lehet.

 

Szombaton nyugat felől csökken a felhőzet, a fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés valószínű. Elsősorban a déli és keleti vármegyékben előfordulhatnak záporok, esetleg néhány zivatar is. A légmozgás gyenge, mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban többnyire 10 és 16 fok, a csúcsérték 23 és 28 fok között valószínű.

 

Vasárnap gomolyfelhős, napos idő várható, de néhol előfordulhat zápor, zivatar. Az északi, északnyugati szelet élénk lökések kísérhetik. A minimum-hőmérséklet 10 és 16, a maximum 25 és 30 fok között lesz.

További híreink
Művészetbe merülő nap a Zsolnay Negyedben
Önismeret, alkotás és feltöltődés egy napon át a Zsolnay Kulturális Negyedben.
2026-07-17 16:40:13, Hírek, Színes Bővebben
Holnaptól a nyolcvanas éveket idéző „új” műsortervvel indít az M1
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026-07-17 09:01:52, Hírek, Színes Bővebben
Szijjártó, a kínai csodacsatár
Lassan kiderül, ki élelmes, ki nem a Fideszben.
2026-07-16 17:26:43, Hírek, Színes Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A miniszterelnök szombaton a kormány nevében benyújtotta az Alaptörvény 17. módosítását az Országgyűlésnek. A ...
Bővebben >>