| Összeborult a DK a Fidesszel |
|
| 2025-11-28 14:33:03 |
|
Az önkormányzatnak lett volna lehetősége időhúzásra, hogy a lehető legkésőbbre toljon mindenfajta egyezkedést. Ezzel a megállapodással gyorsítják és biztosítják a beruházó munkáját – véli Borkuti.
Bejegyzésében kiemeli, hogy sem a kerületi lakók, sem az önkormányzati bizottságok nem támogatták a megállapodást. Ennek ellenére döntött úgy Cserdiné Németh Angéla, hogy a lakók és mindenki feje felett egy rossz és káros megállapodást köt Balázs Attilával (Bayer).
„A kerületvezetés, megrészegülve az ígért milliárdok láttán, feladta a kerületben élők képviseletét, mondván: nehogy ennyit se kapjanak. Aprópénzért adták fel a küzdelmet, ezzel elárulva azt, amire felesküdtek: a kerületben élők akaratának képviseletét. Barkóczi Balázs, a DK országgyűlési képviselője elmondta, hogy akár az ördöggel is leülnek tárgyalni. Az ördöghöz nem kellett messzire menni, hiszen a kerületi Fidesszel közösen sikerült megállapodniuk. Milyen ’ellenzéki’ kerületvezetés szavaz együtt a Fidesszel, szemben a kerületben élőkkel és a saját szövetségeseikkel?” – tette fel a kérdést.
Egyúttal felfoghatatlannak tartja, hogy „Cserdiné Németh Angéla, Csernák János, Legárd Krisztián, Makai Ferenc, Tóth Imre és Tóth Veronika elárulták az ellenzékiséget és a XV. kerületet is, szembemenve mindazokkal a pártokkal és szavazókkal, akik hatalomba juttatták őket. Akinek még volt kétsége, hogy ezek ugyanazok: ne legyen. A Fidesznek és a DK-nak is mennie kell ’26-ban.”
A Klubrádió beszámolója szerint a kedden a témában megtartott lakossági fórumon kiderült, hogy a fejlesztési hozzájárulás rendkívül alacsony. Az ígért egymilliárd forintos bölcsőde és a lakásonként fizetett, összesen 1,7 milliárd forintos bevétel mellett az infrastruktúrára szánt összeg „13,5 milliárd forint, ebből 3 milliárd az, ami nem áll a projekt érdekében” – mondta a Klubrádió kérdésére a DK-kötődésű Csernák János alpolgármester.
A kötelező az, amit a közútkezelő és a közművek írnak elő – emlékeztet a portál. „Ami nem kötelező elem, az, amit az önkormányzat kért és a beruházó befogadta, ezek: rekreációs terület a patak felől (közmű, játszótér, kutyafuttató, kerti bútorok, növényesítés, fatelepítés, streetworkout, napozórész, futópálya) – 115,4 millió; 51,9 millió; plusz 450 millió a Szilas-patak környékének revitalizációja; 300 millió a már ismert bölcsőde létesítése – 1 milliárd; a patak melletti kerékpárút – 42,5 millió. Ez nagyjából 2 milliárd forint fejlesztés, ehhez jön még a már szintén ismert 1,743 milliárd forint fejlesztési hozzájárulás, amit a beruházó befizet az önkormányzatnak” – közölte Csernák János.
Cserdiné Németh Angéla polgármester azt a nyilatkozatát erősítette meg, hogy kihozta a tárgyalások során a helyzetből az elérhető maximumot, és a további ellenállásnak a kormány magatartása miatt nem lenne értelme, hisz a projekt kormányrendelettel kiemelt beruházás lett október elején.
Zsuppán András, a Válasz Online szerzője Borkutihoz hasonló borúlátással jellemezte e történetet: „nem szeretem ezeket túlpolitizálni, de azért mindent elmond a valós viszonyokról: a DK-s polgármester ma végül a Fidesz szavazataival tudta áttolni a Bayerrel kötött megállapodást, ami utat nyit a 12-18 emeletes városszéli tornyokból álló lakóparknak. Jöhet a Szilas Liget” – tette hozzá.
Mint ismert, kísértetiesen hasonló tematika szerint törődött bele a szintén DK-s vezetésű újpesti önkormányzat a kertvárosi lakókörnyezet közvetlen szomszédságába tervezett MOL-Újpest stadion tervébe és megépítésébe.
|











































