Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Újabb csontváz hullik ki a parlamentből: Kósa Lajos is dezertál
2026-04-27 09:03:14
Újabb csontváz hullik ki a parlamentből: Kósa Lajos is dezertál

Újabb csontváz hullik ki a parlamentből: Kósa Lajos is dezertál

„A Fidesz alelnökeként, érezve a választási kudarc miatti általános felelősséget, a mandátumomat, amit a Fidesz országos listájáról szereztem, nem veszem át, és nem indulok a Fidesz tisztújító kongresszusán semmilyen jelöltként” – írta közösségi oldalán.

 

S hozzátette: „1994, 2002 és 2006 után ez a negyedik országgyűlési választási vereség, amit a Fidesszel megélek, mindegyikből felálltunk, ez a demokrácia. Néha győzünk, néha tapasztalatot szerzünk. Hajrá, Magyarország! Hajrá, Debrecen!”

 

Kósa 1990 óta képviselő. 1998-tól hétszer nyert egyéni mandátumot Debrecenben, idén Barcsa Lajos debreceni alpolgármester indult helyette a Hajdú-Bihar megyei 1-es körzetben, ő viszont kikapott a tiszás Tárkányi Zsolttól.

 

Vasárnap Bánki Erik, a gazdasági bizottság búcsúzó fideszes elnöke jelentette be, hogy nem veszi fel mandátumát, szombaton pedig egyenesen Orbán Viktor leköszönő miniszterelnök közölte ezt.

További híreink
Szalay-Bobrovniczky működése is tiszás nagyító alá kerül
Kivizsgálják a tragikus kézigránátbaleset körülményeit is.
2026-06-05 14:55:18, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség, az Európai Bíróság vádemelés után meghozott ítéletére tekintettel, az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésének vétség...
2026-06-05 09:04:54, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Elrendelték a volt MSZP-s Őrsi Gergely és Molnár Zsolt letartóztatását
Továbbá fideszes és momentumos politikusok is hasonló eljárás alá kerültek.
2026-06-05 09:04:51, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Lemondott a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) elnöki posztjáról Szűcs Lajos a szervezet május 26-i vá...
Bővebben >>