Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Újabb DK-s polgármester dezertál a Gyurcsány-Dobrev pártból
2026-05-13 14:32:39
Újabb DK-s polgármester dezertál a Gyurcsány-Dobrev pártból

Újabb DK-s polgármester dezertál a Gyurcsány-Dobrev pártból

Niedermüller Péter közölte, továbbra is hiszi, szükség van morális alapokon nyugvó, demokráciát, társadalmi igazságosságot, befogadó társadalmat hirdető, a liberális és zöld elveket tiszteletben tartó baloldali politikára.

 

De.

 

„Hosszas mérlegelés után két napja arról értesítettem Dobrev Klárát, hogy elhagyom a pártot. Azt a pártot, amelynek alapító tagja, alelnöke és EP-képviselője voltam. Azt a pártot, amely hosszú ideig a politikai otthonom volt. Az elmúlt közel tizenöt évben sok politikai vitát folytattam a pártban, és nem minden kérdésben gondolkodtunk ugyanúgy. Ez azonban sokáig nem ingatta meg bennem azt a meggyőződést, hogy van közös alap és közös felelősség. Ezért nem távolodtam el a közösségtől, inkább idővel hátrébb húzódtam. Nem léptem ki, mert hittem, és ma is hiszek azokban az értékekben, abban a vízióban, amelyekre egykor a Demokratikus Koalíciót építeni akartuk. Továbbra is hiszem, hogy szükség van morális alapokon nyugvó, demokráciát, társadalmi igazságosságot, befogadó társadalmat hirdető, a liberális és zöld elveket tiszteletben tartó baloldali politikára. De be kell látnom, valamit rosszul csináltunk, valami nagyon félre csúszott. A legutóbbi országgyűlési választások eredménye azt mutatja, hogy a magyar társadalom nem tart igényt arra a politikára, amit a DK kínált. A DK most újjá akarja szervezni magát. Nem vitatom, hogy ez jogos igény, de én ebben a folyamatban már egyszerű párttagként sem kívánok részt venni. Nehéz szívvel mondok búcsút, de ezt tartom helyesnek. Meggyőződésem ugyanis, hogy alapjaiban kell újragondolni a baloldali politika lehetőségeit Magyarországon. Én ma abban hiszek, hogy ennek elsődleges terepe nem a pártpolitika, hanem egy szélesebb társadalmi mozgalom és új közösségek építése lehet.  Tisztelem mindazokat, akik a Demokratikus Koalícióban tovább dolgoznak a megújulásért, még akkor is, ha én más következtetésre jutottam. Sok közös munka, vita és személyes kapcsolat köt ehhez a közösséghez, ezért nem haraggal, hanem őszinte tisztelettel búcsúzom” - írta szerdai posztjában az erzsébetvárosi polgármester.

További híreink
Szalay-Bobrovniczky működése is tiszás nagyító alá kerül
Kivizsgálják a tragikus kézigránátbaleset körülményeit is.
2026-06-05 14:55:18, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség, az Európai Bíróság vádemelés után meghozott ítéletére tekintettel, az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésének vétség...
2026-06-05 09:04:54, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Elrendelték a volt MSZP-s Őrsi Gergely és Molnár Zsolt letartóztatását
Továbbá fideszes és momentumos politikusok is hasonló eljárás alá kerültek.
2026-06-05 09:04:51, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Első a biztonság és az óvatosság, de a folyamatokat át kell gondolni – közölte a miniszter.
Bővebben >>