| Újra V4 csúcstalálkozót tervez a miniszterelnök |
|
| 2026-05-21 13:46:02 |
|
Magyar Péter erről csütörtökön Bécsben, a Christian Stocker osztrák szövetségi kancellárral folytatott tárgyalását követően tartott sajtótájékoztatón beszélt kérdésre válaszolva, majd megemlítette: az eseményre a másik három résztvevő egyetértése esetén várnák az együttműködés kibővítése iránt nyitott osztrák kancellárt is – közölte az MTI.
A lehetséges együttműködő partnerek között említette Ausztria mellett Horvátországot, Romániát, Szlovéniát és a Nyugat-Balkán államait, jelezve, csatlakozhatnak mások is.
„Szerintem egyetértünk abban, hogy Európa szíve ma Közép-Európában dobog, és nekünk egy sokkal szorosabb együttműködésre lenne szükségünk, mert sokkal több bennünk a közös, mint ami elválaszt” - jelentette ki Magyar Péter. |











































