Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Varga Judit beszélni kezd
2026-05-11 08:45:51
Varga Judit beszélni kezd

Varga Judit beszélni kezd

A kegyelmi botrányba belebukott volt igazságügyi miniszter, Varga Judit új szerepben jelenik meg: a Miskolci Egyetem Közép-európai Akadémiájának jogi podcastját vezeti, amelyben régiós jogász-elit tagjaival beszélget - idézi a 444.hu.

 

A Miskolci Egyetemhez tartozó Közép-európai Akadémia (KEA) Central European Legal Insights című sorozatának műsorvezetője lesz, amely a bemutatkozás szerint egy új tudományos podcast, amelyben közép-európai egyetemi professzorokat, bírákat, jogtudósokat ültetnek egy asztalhoz. Az első évad hat epizódból áll, amelyeket már tavaly ősz és tél között rögzítettek, de mindeddig nem hozták őket nyilvánosságra.

 

A vendégek között szerepel többek között a szerb alkotmánybíróság elnöke, a spliti és a belgrádi egyetem jogászai, egy macedón professzor, továbbá a lengyel legfelsőbb bíróság egyik tagja, aki korábban a PiS-kormány államtitkára volt, valamint a KEA két vezető munkatársa.

 

A Közép-európai Akadémia önálló jogi személyiségű egység a Miskolci Egyetemen belül, létrehozásában Varga Juditnak is fontos szerepe volt. A politikus azután lett az intézmény kutatója, hogy uniós elvárások miatt távoznia kellett az egyetem alapítványi kuratóriumából. Az akadémiától az első másfél évben havi bruttó 2 millió forintos díjazást kapott, amelyet a kegyelmi botrány után még meg is emeltek százezer forinttal.

 

 

 

További híreink
Magyar Péter üdvözölte a politikusi számonkéréseket
Magyar Péter arra reagált, hogy az ügyészség politikusokat gyanúsított meg az úgynevezett óbudai korrupciós ügyben.
2026-06-05 14:55:16, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Németország után Franciaország fogadta Magyar Pétert
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal - jelentette ki Emmanuel Macron francia el...
2026-06-03 14:11:15, Hírek, Aktuális3 Bővebben
Megmenekülhet a gigaberuházástól a Népsziget
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő mégsem a Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó Indoteknek, hanem a XIII. kerületi önkormányzatnak adja el a Népsziget egy részét – írta a...
2026-05-29 14:45:18, Hírek, Aktuális3 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Megkezdte az alkotmánymódosítást a Tisza-párt.
Bővebben >>