Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Norbert napja van.
Viperával támadt, súlyosbították a büntetését
2026-05-20 08:43:10
Viperával támadt, súlyosbították a büntetését

Viperával támadt, súlyosbították a büntetését

A jogerős ítélet szerint 2022 októberében az egyik elkövetőt egy kisváros utcáján sértegette a sértett, ezért a vádlottat verekedni hívta és az autóját leköpte. A feldúlt vádlott elpanaszolta barátjának a történteket, akivel közös italozás közben elhatározták, hogy elégtételt vesznek.

 

A férfiak hajnalban megkeresték a sértettet, egyikük egy ún. viperával lesújtott az áldozat fejére, aki egy vízelvezető árokba zuhant. Ezután a két férfi perceken keresztül bántalmazta az ellenállásra képtelen sértettet. A verést követően a támadók elmenekültek, a bűncselekményhez használt eszközt elrejtették.

 

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett.

 

A Debreceni Törvényszék a vádlottakat társtettesként elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért 4 év, illetve 3 év 6 hónap börtönbüntetésre, és 4-4 év közügyektől eltiltással sújtotta.

 

A fellebbviteli főügyészség indítványára a Debreceni Ítélőtábla a törvényszék ítéletét megváltoztatta. A férfiakat emberölés bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek, mivel a sértettet - esetlegesen bekövetkező halálába is belenyugodva - bántalmazták. Az ítélőtábla az egyik vádlott büntetését 6 évre, társáét 4 év 6 hónapra súlyosította. A vádlottak feltételes szabadságra nem bocsáthatóak.

 

Az ítélet jogerős.

 

(kép: police.hu)

További híreink
Tényleges életfogytiglant kaphat az alvó kisfiát agyonlövő férfi
A vádlott a déli órákban lefektette és elaltatta a gyermeket, majd egy állatok leölésére használt eszközzel agyonlőtte.
2026-06-04 08:43:13, Hírek, Rendőrségi hírek Bővebben
Kokain: bő féltonnányi rekordfogás Csepelen
A magyar hatóságok a nemzetközi partnerekkel együttműködve minden idők legnagyobb hazai kábítószer-lefoglalását hajtották végre, miután több mint fél tonna, banánszállítm...
2026-06-03 14:11:18, Hírek, Rendőrségi hírek Bővebben
Nem élte túl a sérüléseket a fehérvári házomlás áldozata
Meghalt a székesfehérvári házomlás sérültje - közölte szerdán a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház az MTI érdeklődésére.
2026-06-03 14:11:17, Hírek, Rendőrségi hírek Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A rendőrség öt embert fogott el fiatalkorúak sérelmére elkövetett bűncselekmények miatt, továbbá 14 helyen tar...
Bővebben >>