Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Antal, Anett napja van.
Vitézy szerint „nonszensz” az Újpestre tervezett stadion
2025-10-10 14:32:36
Vitézy szerint „nonszensz” az Újpestre tervezett stadion

Vitézy szerint „nonszensz” az Újpestre tervezett stadion

 

„Ez nemcsak megdöbbentő, hanem várostervezési szempontból is súlyos hiba” – tette hozzá. Európában vagy Ázsia fejlett részein egy ekkora forgalomvonzó létesítményt kizárólag nagy kapacitású, kötöttpályás közlekedési hálózat mellé engedélyeznének – hiszen egy 18-22 ezres stadion működése, különösen késő esti mérkőzések idején, hatalmas egyszerre jelentkező közlekedési terhelést okoz.

 

Vitézy szerint nehéz eldönteni, hogy a kormány valóban nem érti a korszerű várostervezés alapvetéseit, vagy csak nem érdekli, hogy Budapest hogyan fog működni egy ilyen beruházás után. Az új, 18 ezer férőhelyes – később 22 ezresre bővíthető – stadion a Fóti út 141. alatt épülne meg, egy családi házas lakóövezet közvetlen közelében. A kiemelő rendelet előírja, hogy minden 45 férőhely után egy parkoló épüljön. Ez azt jelenti, hogy néhány száz parkolóhellyel próbálják meg kiszolgálni a több tízezres forgalmat – ami nyilvánvalóan teljesen elégtelen – véli a Podmaniczky Mozgalom fővárosi képviselője.

 

Erősen kifogásolja, hogy a tervezetben egyetlen szó sincs a tömegközlekedés fejlesztéséről. Bár elvileg 15 perc sétával elérhető a Rákospalota–Újpest vasútállomás, de nincs megfelelően kiépített gyalogos kapcsolat ilyen tömegek kezeléséhez, és késő este itt már nincs sűrű vonatforgalom, az infrastruktúra nem alkalmas célvonatok indítására, és a peronok is túl szűkek egy nagyrendezvény utáni tömeg biztonságos kezeléséhez.

 

Ráadásul az állomás teljes felújítására a kész tervek már régóta megvannak, de Lázár János három éve ezt a projektet is leállította.

 

Szintén fiókban maradt az M3-as metró meghosszabbításának terve Rákospalota–Újpest érintésével Káposztásmegyer felé. Ez ugyan valódi megoldást hozna, de a költsége meghaladná a stadion teljes árát, így nyilván erről sincs szó.

 

„Ha Lázár János nem is, remélhetőleg legalább a klub és a MOL belátja, hogy egy 18-22 ezres focistadion így nem fog működni” – zárta bejegyzését Vitézy Dávid.

További híreink
Újabb lemondás landolt a Tisza-kormány asztalán
„Dr. Fürcht Pál főügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője benyújtotta a lemondását a Legfőbb Ügyészségnek, amelyet a közte és a Legfőbb Ügyészség illetékes szakfő...
2026-06-12 14:01:29, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Kormánydöntések a diák- és a babaváró hitelről, a fővárosról és az egészségügyről
A diákhitelstop és a babaváró hitel visszafizetési moratóriumának meghosszabbításáról és 3,6 milliárdos kórházi hűtésrekonstrukciós programról is döntött is döntött a kor...
2026-06-12 08:00:57, Hírek, Aktuális2 Bővebben
Minisztériumi kommunikátor lesz a civilaktivista Orsós Lajos
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium kommunikációs vezetőjeként folytatja pályafutását Orsós Lajos. A bejelentést saját közösségi oldalán tette ...
2026-06-12 07:59:59, Hírek, Aktuális2 Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Magyar Péter arra reagált, hogy az ügyészség politikusokat gyanúsított meg az úgynevezett óbudai korrupciós üg...
Bővebben >>