Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Endre, Elek napja van.
Zár alá kerülhet a Margitsziget
2024-09-15 14:18:12
Zár alá kerülhet a Margitsziget

Zár alá kerülhet a Margitsziget

A Dunán érkező hatalmas árhullám miatt hétfő 0 órától harmadfokúra emelik az árvízvédelmi készültségi szintet Budapesten - olvasható a Főpolgármesteri Hivatal közleményében. A következő napokban nagyjából napi egy méterrel emelkedik majd a Duna vízszintje a fővárosban az előrejelzések szerint, a jövő hét második felében pedig 8 méter feletti vízállással tetőzhet. Emiatt sokkal intenzívebb védekezésre lesz szükség Budapesten.

 

A védekezésért felelős Fővárosi Csatornázási Művek (FCSM) hétfőn kezdi meg a Nánási-Királyok útja védvonal kulissza átjáróinak lezárását. Ugyanakkor kiépítenek egy négy kilométer hosszú, egy méter magas és négy méter széles agyag háttöltést. A Királyok útját hétfőtől lezárják a közúti forgalom elől az ideiglenes védmű építése miatt. A Margitszigeten is szükség lesz a védekezésre, különösen annak alacsonyabban fekvő részeinek védelmét homokzsákok pakolásával biztosítják. Az árhullám mértékének függvényében a jövő hét közepén akár teljesen le is zárhatják a Margitszigetet a jármű- és gyalogosforgalom elől.

 

Az érkező árhullám miatt a már lezárt belső pesti rakpartszakaszok az árvíz levonulásáig lezárva maradnak. A pesti alsó rakpart többi részének, valamint a budai alsó rakpart lezárására szeptember 16-án 20 órakor kerül sor. A rakpartokon már tilos a megállás, az ott parkoló autókat a hétfői napon elszállítják.

 

A Fővárosi Vízművek is megteszi a szükséges előkészületeket azért, hogy a Duna áradása Budapest és a környező települések ivóvízellátásában ne okozzon gondot. Ugyanakkor a jövő hét közepén a Dunához közeli területeken nagy valószínűséggel a közösségi közlekedésben korlátozások bevezetésére lesz szükség a jelenlegi előrejelzések alapján.

További híreink
Lendületet vehet a lakásépítés
Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is kiemelt jelentőségű a lakásépítés, lakásvásárlás súlyponti problémájának megoldására hozott újabb rendeletek.
2025-07-16 21:07:00, Hírek, Színes Bővebben
Többségben vannak a halálbüntetést támogatók Csehországban
Újra többségben vannak a halálbüntetést támogatók Csehországban - derült ki egy országos felmérésből, amelyet a prágai akadémiai CVVM kutatási központ készített májusban ...
2025-07-16 16:27:45, Hírek, Színes Bővebben
Négymillárd forint adományt kaptak Mészárosék alapítványai
Mészáros Lőrinc alapítványai 3,9 milliárd forintnyi adományt kaptak, ebből 2,7 milliárdot adományoztak tovább - írja a 444.hu. A bőkezű juttatás forrása nem ismert.
2025-07-16 09:09:17, Hírek, Színes Bővebben

Hozzászólások

Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Napjainkban egyre többen döntenek a virtuális szerverek mellett, amikor webes projekteket szeretnének futtatni...
Bővebben >>