HÍRHATÁR ONLINE - Adorján György: Minden magyarhoz

HÍRHATÁR ONLINE
   
 2026.05.13.
 Szerda
Ma Szervác napja van.
Holnap Bonifác napja lesz.
   EUR árfolyam
   356,70 Ft
   CHF árfolyam
   389,01 Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2015. 01. 15. 10:12     


Adorján György

Minden magyarhoz
Osszátok mindenfelé, barátaitokhoz és ismerőseitekhez.

Felhívás a magyar társadalomhoz!

 

Hazánk 2015 elejére válaszúthoz érkezett. Átfogó társadalmi, politikai, szociális és gazdasági válság küszöbén állunk. Egymást gyűlölő, egymással beszélni képtelen szekértáborokra szakadtunk. Ha ez elmúlt évek medrében halad tovább sorsunk, akkor az egyik valószínű út a mai rendszer bebetonozása, keményedő diktatúrával. Az sem zárható ki, hogy a szociális feszültségek a robbanásig fokozódnak, a nyomorban élők és a lecsúszó középosztály tömegei radikális megoldások híveivé szegődnek.

 

 

Magyarország sorsáért való aggodalommal eltelve ezért azt javasoljuk a dolgok alakulásáért felelősséget hordozó polgártársainknak, hogy kezdjenek párbeszédet egymással. E párbeszéd révén munkáljanak ki olyan nemzeti (politikai, gazdasági, társadalmi) minimumokat, melyek lehetővé teszik, hogy a ma oly megosztott ország erői azokban egyetértve, közösen kereshessenek kiutat. Magunk ilyen minimumnak javasoljuk a köztársaság, a demokrácia helyreállítását, hazánk európai irányultságú értékeinek megerősítését, a rendszer társadalmi igazságtalanságainak korrekcióját.

 Sikerre akkor számíthatunk, ha a párbeszédbe, a civil szervezetek és mozgalmak, a politikai pártok, a munkaadói és munkavállalói szervezetek, az egyházak, továbbá a magyar közügyekben érdekelt minden polgár (éljen itthon vagy külföldön) bekapcsolódik.

 

Ehhez feltehetően több, a változásokat előkészítő kerekasztalra van szükség, amelyek értékorientációja eltérő lehet, de készek az egymással való további együttműködésre. Mi, pártoktól független gondolkodókként, ma szükségesnek tartjuk legalább egy, európai orientáltságú baloldali, szabadelvű és egy jobboldali, konzervatív kerekasztal létrejöttét.

 

Reméljük, hogy akik egyetértenek közös társadalmi minimumok kidolgozásával, bárhová tartozzanak is a politikai vagy ideológiai térben, de elkötelezettek a demokrácia, a köztársaság és az alapvető európai értékek iránt, részt fognak venni ezekben a munkálatokban. Együttműködésükkel létrejöhet ez év tavaszára az a tárgyalási fórum és szisztéma, amely lehetővé teszi az ország érdekében egy új történelmi kompromisszum kidolgozását. A Nemzeti Egyeztető Fórum (NEF) működésének általunk szorgalmazott kezdési időpontja 2015. március 15.

 

2015. január 14.

 

A felhívást jegyzik:

 Ferge Zsuzsa

 Horváth András

 Iványi Gábor

 Lovas Zoltán

 

A felhívás kiegészítése: 2015. január 25-én egy baloldali orientációjú demokratikus kerekasztal (DEKA) készül a megalakulásra. A DEKA arra vállalkozik, hogy szakmai műhelye keretében készített, széles nyilvánosságot célzó dokumentumokkal járuljon hozzá egy nemzeti közös erőfeszítés leendő sikeréhez. Reméljük, hogy hasonló dokumentumok készülnek más műhelyekben is, mindenekelőtt egy jobboldali konzervatív kerekasztal keretében.


További hírek

  Visszaköltözhet a budai Várba a Hadtörténeti Múzeum
2026. 05. 12. 15:19 hirhatar.hu
  Agyonverte barátját egy debreceni férfi
2026. 05. 12. 15:18 hirhatar.hu
  Megalakult a Tisza-kormány
2026. 05. 12. 15:18 hirhatar.hu
  Délután négyig el kell tüntetni a választási plakátokat
2026. 05. 12. 09:18 hirhatar.hu
  Az ATV műsorvezetője is kormányszóvivő lett
2026. 05. 12. 09:18 hirhatar.hu
  Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával
2026. 05. 12. 09:18 hirhatar.hu
  Vasarely szelleme és a képzelet határai
2026. 05. 11. 22:28 pecsi-hirhatar.hu
  Csíkszeredán is bemutatták a speciális értágítást
2026. 05. 11. 22:04 pecsi-hirhatar.hu
  Tetszettek volna forradalmat csinálni…?
2026. 05. 11. 14:01 hirhatar.hu
  A Mi Hazánk és a csizmatalp
2026. 05. 11. 14:01 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | SZABÁLYZAT

(c)2o15-2o23 Hírhatár Lapcsoport