A férfi és társai ellen már hosszú évek óta folyik eljárás, miután a Fővárosi Ítélőtábla 2018-ban hatályon kívül helyezte a 2016-ban megszületett elsőfokú ítéletet és új eljárás lefolytatására kötelezte a törvényszéket. Akkor Budaházy 13 évet kapott terrorcselekmény bűntette miatt, így ez a mostani büntetés jóval súlyosabb, mint amit az eredeti eljárásban kiszabtak rá.
Budaházy György feltételesen sem bocsátható szabadlábra, a letartóztatásban töltött időt beleszámolják az összbüntetésbe. Az ítélet nem jogerős, a végső szót a Fővárosi Ítélőtábla mondja ki.
Ahogy az várható volt, a teremben megjelent szimpatizánsok rendbontásba kezdtek és bekiabáltak. „A hősöket lecsukják!” - mondta valaki, de elhangzott Gyurcsány Ferenc neve is, „aki ellen bezzeg nem emeltek vádat”. Később készenlétis rendőrök vezették ki a hőzöngőket, így már csak az újságírók maradhattak bent a teremben. A másod-, a harmad- és a nyolcadrendű vádlottat is tíz évnél súlyosabb szabadságvesztésre ítélték. A hatodrendű vádlott megúszta másfél év felfüggesztett börtönnel.
A portál emlékeztet, a perben összesen 17 vádlott volt, Budaházy György és még 16 fő. A már említett, 2016-os, elsőfokú ítéletben a bíróság azt állapította meg, hogy Budaházy és egy társa indították útjára a Hunnia Mozgalmat „Egy ígéretesebb nemzeti jövő érdekében”, azzal a céllal, hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése, illetve a 2006-os ősz után tovább szítsák a feszültséget. A 2016-os ítélet szerint nyíltan szembe akartak szegülni az akkori kormánnyal és az általuk nem tolerált társadalmi csoportokkal, ezért több kormánypárti országgyűlési képviselő ingatlana ellen Molotov-koktélos támadásokat intéztek.