Az ingatlanvásárlás tényét az Igazságügyi Minisztérium is megerősítette a lapnak, azt írták nekik, hogy „öt, különböző helyrajzi számon feltüntetett, a valóságban egy társasházban lévő két lakást vettek, a későbbi egybenyitás szándékával.” Az öt lakás együtt 270 négyzetmétert tesz ki.
A Blikk szerint Varga Judit és férje a nagyjából 200 milliós vételárból 8 millió forint foglalót fizetett ki önerőből, a fennmaradó 192 millió forintot bankhitelből fedezték. Ennek nagy részét azóta már törlesztették is, méghozzá Varga Judit férje belvárosi ingatlanának eladásából, illetve a megtakarításuk felhasználásával.
A tavaly januári vagyonnyilatkozata szerint Varga Judit akkor nagyjából 5 millió forintnyi és további 12 ezer eurónyi (4,3 millió forint) megtakarítással rendelkezett./.../ Férje, Magyar Péter az állami tulajdonú Diákhitel Központ vezérigazgatója – havi fizetése 3,5 millió forint, amin felül havi 400 ezer forint a tiszteletdíja igazgatósági tagként. A tavalyi vagyonnyilatkozat alapján férje V. kerületi ingatlanának kiadásából évi 7,4 millió forint további bevételre tettek szert.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert csütörtökön a Kormányinfón kérdezték arról, hogy Varga Judit igazságügyi miniszter a lakhatási támogatás mellett a csokot is igénybe vette egy balatoni nyaraló felújításához, illetve a miniszter családja most 200 millió forintért vásárolt ingatlant. Gulyás szerint Varga Judit etikusan és törvényesen járt el a csok-kal, most csak „gusztustalan hadjárat” folyik ellene.