HÍRHATÁR ONLINE - Berlini úszó Eb - Cseh László döntőben, Gyurta Dániel negyedik

402,88 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2014. 08. 20. 09:10

Berlini úszó Eb - Cseh László döntőben, Gyurta Dániel negyedik
A címvédő Cseh László a legjobb idővel jutott a 200 méter vegyes szerdai döntőjébe a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján. Gyurta Dániel negyedik lett 100 méter mellen, míg Hosszú Katinka kihagyja a 100 méter gyors döntőjét.

A 11-szeres nagymedencés Eb-győztes Cseh a második elődöntőben végig vezetve elsőként csapott célba 1:58.00 perces idővel, ami több mint egy másodperccel jobb volt, mint a délelőtti előfutamban elért 1:59.17 perc. Cseh László szerint "nyomni kellett végig", de jól bírta a tempót. "Ma a két német között döntőzök, úgy gondolom, 1:57 perchez közeli idő kell, de én akkor lennék nyugodtabb, ha 1:57-en belülre kerülnék" - tette hozzá.

Verrasztó ugyanebben a futamban hiába javított nyolc tizedet délelőtti teljesítményén, hatodikként ért célba 2:00.43 perccel, ami azt jelentette, hogy 11 századdal lemaradt a fináléról. Verrasztó Dávid ugyanakkor szomorúan összegzett: "hát ez nem sikerült... Tizenegy század hiányzott a döntőhöz, bosszantó, de ma valahogy nem állt össze az úszásom.".

Gyurta Dániel negyedik lett 100 méter mellen a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján. Az UTE versenyzője végig a negyedik helyen tempózott, végül 59.88 másodperccel csapott a célba, így elmaradt a hétfői elődöntőben elért 59.58-tól, pedig azzal az idővel harmadik lett volna.

A 200 méter olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címvédője, aki kivételesen kihagyja kedvenc számát, pályafutása során normálmedencés világversenyen először állhatott volna dobogóra ebben a számban, ha megismétli egy nappal korábbi teljesítményét. "Az első ötvenet őrült módon elkezdték a többiek, muszáj volt velük mennem, s ez felborította a ritmusomat" - elevenítette fel a történteket Gyurta. "Az nem bosszant, hogy lemaradtam az éremről, az inkább, hogy 59 és fél percen belül akartam célba érni. Viszont az jó, hogy van még tartalékom, és stabilan egy percen belüli százas mellúszó vagyok."

Hosszú Katinka kihagyja a 100 méter gyors döntőjét. A versenyző az ötödik legjobb idővel jutott a döntőbe kedden. "Holnap 200 vegyesen és 100 háton indulok, a 100 gyors döntőjében viszont nem. Ahhoz valami egészen nagy időt kellett volna repesztenem, de nem vagyok elégedetlen, nagy versenyen most indultam először ebben a számban. A 200 gyorsra mindenesetre jó tapasztalattal szolgált" - indokolta döntését Hosszú Katinka az MTI-nek.

Kozma Dominik a harmadik legjobb idővel jutott a 200 méter gyors szerdai fináléjába. A Kőbánya SC versenyzője az első elődöntőben óriási lendülettel kezdett, előnyét fokozatosan növelve  már egy testhosszal vezetett 150 méternél, így könnyedén nyerte futamát 1:46.89 perces idővel, ami több mint egy másodperccel volt jobb annál, mint amit a délelőtti előfutamban (1:47.99) úszott. "Újabb egyéni csúcsot úsztam, megnyertem az elődöntős futamomat, igazán jó napon vagyok túl. A holnapi döntőben további kemény tizedeket szeretnék javulni, mert dobogós akarok lenni"- mondta Kozma.

Gyurta Gergely a negyedik idővel bejutott az 1500 méteres férfi gyors szerdai döntőjébe, Kis Gergőnek ugyanakkor ez nem sikerült a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján. A múlt héten nyílt vízen, 10 kilométeren tizedik, a csapatversenyben pedig negyedik Gyurta 15:05.13 perces eredményt ért el, és futamában a második helyen zárt. Kis Gergő, a szám két évvel ezelőtti ezüstérmese hétfőn, 400 gyorson döntőt úszott, ezen a távon viszont nem volt esélye a fináléra, 15:40.77 perces idejével a 20. helyen végzett.