HÍRHATÁR ONLINE - Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi

HÍRHATÁR ONLINE
   
 2026.06.06.
 Szombat
Ma Norbert napja van.
Holnap Róbert napja lesz.
   EUR árfolyam
   354,15 Ft
   CHF árfolyam
   386,11 Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2026. 05. 17. 10:27     


Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi
A Kubatov Gábor Fidesz-alelnök vezette Ferencváros nem a dupláját, hanem a nyolc-kilencszeresét kapta, mint a többi egyesület. A sportkluboknak szánt összesen 11,45 milliárdból 7,2 milliárdot a Fradinak utaltak át.

2024 végén jelentette be a sportért felelős államtitkár, Schmidt Ádám, hogy az LA 10 névre keresztelt program hárommilliárd forintot kap a kormányzattól. A program neve a Los Angeles-i olimpiára utal, illetve arra, hogy a célja, hogy Magyarország tíz aranyérmet szerezzen a 2028-as játékokon, vagy kerüljön be a tíz legeredményesebb ország közé az éremtáblázaton. Viszonyításul: Párizsban hat aranyéremmel a 14. helyen zártak a magyar sportolók ebben a rangsorban.

 

Ezzel párhuzamosan a kormány egy titkos határozatban 11,45 milliárd forint szétosztásáról döntött. Az előzetes információk arról szóltak, hogy már 2024 végén közölték a klubvezetőkkel, hogy a Ferencváros támogatása kilóg majd a mezőnyből, és a dupláját kapja, mint a többiek. Ez azért volt visszatetsző, mert a párizsi olimpián egyébként nem jutottak éremig a klub versenyzői – míg a magyar olimpikonok összesen 19 érmet hoztak haza.

 

A Telexhez több mint egy évvel a pénzek kiosztása után jutottak el a titkosított részletek: a támogatások táblázata arról tanúskodik, hogy a Kubatov Gábor Fidesz-alelnök vezette Ferencváros nem dupla pénzt, hanem a nyolc-kilencszeresét kapta, mint a többiek. A sportkluboknak szánt összesen 11,45 milliárdból 7,2 milliárdot a Fradinak utaltak át. Van egy olyan olvasata is történetnek – egy forrásunk legalábbis azt állította –, hogy a valójában az FTC-nek akart pénzt juttatni a Fidesz-kormány, de direktben ez nem lett volna túl elegáns, ezért kapott mellettük valamennyit a többi klub is.

 

A Honvéd 900 milliót kapott, az Újpest 880 milliót, a BVSC-nek 850 millió jutott, a Vasas 820 milliós, az MTK pedig 800 milliós támogatásban részesült. A legkevesebb pénzt, 440 milliót a KSI, vagyis a Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület kapta.

 

(forrás: klubradio.hu)

 


További hírek

  Időutazás Sopianae-ba
2026. 06. 05. 16:38 pecsi-hirhatar.hu
  Mérgezett bors került a magyar boltok polcaira
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Szalay-Bobrovniczky működése is tiszás nagyító alá kerül
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Magyar Péter üdvözölte a politikusi számonkéréseket
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Nyár lesz a nyár első hétvégéjén
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  Elrendelték a volt MSZP-s Őrsi Gergely és Molnár Zsolt letartóztatását
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  A közszolgálatinak hazudott médiáról
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu
  Mi a fene történik itt…?
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu
  Vészesen duzzad a politikai korrupciós botrány
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | SZABÁLYZAT

(c)2o15-2o23 Hírhatár Lapcsoport