A rendőrök láttán - elmondása szerint - már nem volt olyan nagy a vadászok mellénye, csak azt hajtogatta az elkövető, hogy önvédelemből lőtte le a kutyát. Noha az a gazdája mellett volt. Így arra nem adott kimerítő magyarázatot, hogy miért is látta szükségét az "önvédelemnek". Sándor azon is meglepődött, hogy a rendőrök nem szondáztatták meg a fegyverhasználat után a vadászt.
Az elkeseredett gazdi időközben megtudta a kutyagyilkos nevét és címét, így elhatározta, hogy jogi útra tereli az ügyet. Ez ugyan a kutyusát már nem hozza vissza, de megpróbálja elérni, hogy a vadász engedélyét vonják vissza, s más kutyákat már ne lőhessen agyon.
Sándor felesége Marianna ezzel kapcsolatban így fogalmazott közösségi oldalán: "Mi ez, ha nem állatkínzás? Most mehetek polgári útra, ha büntetést kérek neki, de ha ezt valaki más tette volna, már bilincs lenne rajta."
A helyi kutyás társadalomban hatalmas indulatokat kavart az eset. Többen az elkövető fejét követelték, de legfőképp azt, hogy a vadász fotóját, adatait hozzák nyilvánosságra, mint kutyagyilkosét. Szerencsére ez nem történt meg, mert a személyes adatokkal való visszaélés is bűncselekmény. Marad a feljelentés és a jogi lehetőségek.
(allatportal.hu)