HÍRHATÁR ONLINE - Egy 12 éves magyar Moto GP versenyző alázza a világ motoros mezőnyét

408,46 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2014. 05. 06. 20:20

Egy 12 éves magyar Moto GP versenyző alázza a világ motoros mezőnyét
Fantasztikus berobbanással kezdte az évet Olaszországban Kovács Bálint, 12 éves magyar ifjú Moto GP tehetségünk: az Adria International Raceway-en eddig egy 1. és egy 2. helyet is beszerzett magának.

Fantasztikus berobbanással kezdte az évet Olaszországban Kovács Bálint, 12 éves magyar ifjú Moto GP tehetségünk: az Adria International Raceway-en eddig egy 1. és egy 2. helyet is beszerzett magának. Bálint jelenleg vezeti az Alpok-Adria Bajnokság összetett pontversenyét a 125SP kategóriájában, s az első forduló után az olasz, a cseh, a szlovák, a szlovén és az osztrák versenyzőket is megelőzte.

Sajnos nem volt zökkenőmentes az időmérő edzése, a változékony idő miatti nem megfelelő gumiválasztás eredményeként csak a 6. helyet sikerült megszereznie, viszont hatalmas bravúrral a 6. helyről indulva lett futamgyőztes. A második futamon a 2. helyet sikerült megcsípnie, így a nála jóval idősebb Danilo Di Giorgio címvédő mögött tudott beérkezni, és e két helyezéssel jelenleg vezeti az összetettet pontversenyt.

Az ifjonc motorosunk 5 éves korában, 2006 tavaszán ismerkedett meg először a motorozás élményével, és az elmúlt időszakban minden bajnokságot megnyert, amin elindult. Ráadásul a 2011-es és 2013-as évek között veretlen győztese a MAMI Kupának, NSR 50-es kategóriában. Idén már a H-Moto Team színeiben indul az Országos Nyílt Nemzetközi Gyorsasági-motoros Bajnokságban, illetve az Alpok-Adria Bajnokság futamain, egy Aprilia RS 125-ös motorral koptatja majd az aszfaltot. Az évet egyből egy 2. hellyel kezdhette a slovakiaringi OB-n a 125SP felnőtt kategóriában.

„Bálint gyönyörű rajt után a harmadik helyen fordult, majd körről körre közelebb kerülve az előtte haladóhoz, a verseny második felétől nyomás alá helyezte, és csak az alkalomra várt. Végül a pálya legszűkebb kanyarjában kifékezte és megelőzte, a kigyorsítás pedig olyan jól sikerült, hogy azonnal ellépett tőle, úgyhogy nem volt kérdés a 2. hely sorsa. A végére 20 másodpercet adott a harmadik helyezettnek, és 6 másodperccel a tavalyi bajnok, most hazai pályán versenyző olasz Di Giorgio mögött ért célba. Az első versenyhétvége után Bálint vezeti az Alpok-Adria Bajnokság összesített pontversenyét a 125SP-ben, úgyhogy nagyon nagy az öröm, és az egész csapat hihetetlenül büszke rá.” nyilatkozta a verseny után Szilner János, Bálint edzője.

„Az életem egy részét a versenypályák különleges világában élem. Remélem, az ott eltöltött napok és órák száma a támogatóimnak köszönhetően idővel csak növekedni fog és ez által a motorsportban kitűzött céljaimat sikerül megvalósítanom, valamint a versenyzésben szerzett eredményeimmel a családomon kívül a támogatóimnak és a szurkolóimnak is örömöt tudok szerezni.

A motorsportban végzett kemény és eredményes munkához kitűnő összpontosításra és koncentrációs képességre van szükség. Ha valaki rendelkezik ezekkel a képességekkel, akkor lehetősége nyílik, hogy a versenyzőtársaival szemben kitartóbb és kiegyensúlyozottabb versenyzésre legyen képes.

Én mindig is tudatos és higgadt versenyzésre törekedtem, mivel a verseny végén csak azt értékelik, akit leintenek a kockás zászlóval.”

(Kovács Bálint bemutatkozója a honlapjáról)