A laza ötletelésnek indult Aero Glass projekt ötletgazdája Maróy Ákos vállalkozó, szoftver- és médiaművész, pilóta a Nyeromagyarok.hu oldalnak adott interjúban úgy fogalmazott: az okosszemüveg segítségével nem egy tableten például, hanem a valóságra vetítve látja egy szerelő vagy egy pilóta, hogy mi épp a feladata, melyik csavart hova kell szerelni,stb.
A Maróy cége, a főleg webes fejlesztésekkel foglalkozó EU Edge Kft. által kifejlesztett, okosszemüveggel használható alkalmazás, az Aero Glass lényege, hogy nagy távolságra eső objektumokat, információkat terjeszt ki valósághűen, 3D mélységben a még belátható térre vetítve: domborzati viszonyokat, szabad szemmel nem látható pontokat, településeket, tervezett útvonalat rajzol digitálisan a légtérbe, ezzel segítve a pilóták munkáját.
A magyar találmány teljesen úttörőnek számít a szakmában: egyelőre még sehol nem viselnek pilóták okosszemüveget – mondta Maróy Ákos a 168 Óra online-nak. Hozzátette: a cég egyelőre kísérleti stádiumban lévő eszköze hasznos lehet magán- és utasszállító pilóták, légitársaságok, repülőgép gyártók számára is.
(168ora.hu nyomán; kép: nyeromagyarok.hu)