Ezt az eljutási módot hívják gyalogbusznak. Az egyik útvonalon 7.15-kor indul a menet a Vróci út és a Damjanich utca sarkáról és 7.45-re ér a második iskolához. A gyerekekre felnőtt vigyáz és a közbenső megállókból pedig percnyi pontossággal érkezik és indul a menet. Újabban egy ötödik útvonallal is bővült a kínálat, így tekintélyes kiterjedésű területről sereglenek össze a diákok. A kísérő felnőtteknek a szabályzat szerint a gyermekeknek feltétlenül szót kell fogadniuk.
Az igazi megoldás az lenne, ha Pomázon kialakítanának egy helyi buszhálózatot, mert a főutcán haladó helyközi járatok nem látják el a perem részeket. Van, akinek a HÉV-állomástól több, mint 3 kilométert kell gyalogolnia, de a településközpontitól is két és felet. A busz nem csak a diákoknak lenn nagy könnyebbség, hanem az autóval nem rendelkező felnőtteknek is.
Úgy tudjuk, hogy Tahiban nem jött össze a gyalogbuszos szervezés, míg Gödöllőn már tavaly óta működik a gyalogbusz, bár ott másként hívják. Mindenesetre nagyon jó a kezdeményezés és remélhetően működőképes marad.
Kertész Z István; kép: Pomázi Öko Kör közösségi oldala