Szombaton 17 órakor Orbán Viktorért imádkoztak a volt miniszterelnök 63. születésnapja alkalmából.
A bel-pesti Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban tizenhat éve tartják ezt a hagyományt, annak idején még Szentmihályi Szabó Péter író és költő kezdeményezte a Polgári Mulató közösségével, hogy hálaadó szentmisével emlékezzenek meg Orbán Viktor születésnapjáról.
A Blikk azt írja, ezúttal körülbelül 150 hálaadó gyűlt össze a belvárosi templomban.
„Maga az ünnepelt még egyszer sem vett részt a misén, de nem is ez a cél, hanem hogy hálaadó mise keretében imát mondjunk az ő egészségéért, hazánk, népünk felemelkedéséért” – mondta a lapnak a misét celebráló plébános, Osztie Zoltán. Szerinte „az egyház ezzel nem politizál, a keresztényi értékrendbe viszont belefér egy ilyen mise.”