Magyar Péter Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel és Pósfai Gábor belügyminiszterrel kezdte meg a kordonbontást. A miniszterelnök azt kérte a belügyminisztertől, hogy utasítsa a rendőrséget arra, hogy haladéktalanul távolítsák el a teljes kordont.
A kordon elbontását követően sok év után végre minden magyar ember szabadon megközelítheti ezt a csodaszép épületet - tette hozzá a kormányfő. Hangsúlyozta: a rendszerváltás utáni Magyarországon nincs helye kordonoknak, főleg nem olyan közintézmények körül, amit a magyar emberek pénzéből építettek.
Magyar Péter ezután közölte: hétvégente látogatható lesz a Karmelita kolostor, és ezen a hétvégén a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete is a budai Várban. Hozzátette: a Karmelita kolostorban hosszabb időre biztosítják a látogatásokat, Rogán Antal egykori minisztériumát azonban csak ezen a hétvégén lehet megnézni, hiszen oda a Szociális és Családügyi Minisztérium munkatársai fognak beköltözni.
A látogatáshoz már foglalhatók időpontok az erre a célra létrehozott szabadkarmelita.hu oldalon - mondta, hozzátéve, hogy a két épületet egy látogatás keretében lehet megtekinteni.
Vitézy Dávid közölte: az épületek szombaton 10 órától látogathatók, és 15 percenként indulnak a 25 fős csoportok. Hozzátette: a körbevezetésről a Várkapitányság munkatársai gondoskodnak majd.