HÍRHATÁR ONLINE - Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával

HÍRHATÁR ONLINE
   
 2026.06.06.
 Szombat
Ma Norbert napja van.
Holnap Róbert napja lesz.
   EUR árfolyam
   354,15 Ft
   CHF árfolyam
   386,11 Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2026. 05. 12. 09:18     


Máris őrizetbe vettek egy fideszes ex-képviselőt korrupció vádjával
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.

A főügyészség közleménye nem tartalmaz neveket, de a Fővárosi Törvényszék április 20-án közölte: bűnügyi felügyeletbe került Nagy Barnabás, Halásztelek korrupcióval gyanúsított polgármestere (Fidesz-KDNP), aki megállapodott egy országgyűlési képviselővel anyja érdemi munkavégzés szándéka nélküli alkalmazásáról. Négy nappal korábban a Telex közölte: az érintett országgyűlési képviselő Bóna Zoltán (Fidesz).

 

A nyomozó ügyészség kutatást és lefoglalást végzett a volt országgyűlési képviselő lakóhelyén hétfőn, majd gyanúsítottként hallgatta ki a politikust. Ezt követően az ügyészség elrendelte a volt országgyűlési képviselő őrizetét, akit a fiktív foglalkoztatáson túl egy további korrupciós bűncselekmény elkövetésével is meggyanúsított - tartalmazza a közlemény.

 

A gyanúsított - aki 2014. május 6. és 2026. május 9. között volt parlamenti képviselő - az Országgyűlésről szóló törvény alapján jogosult volt arra, hogy választókerületi munkáját az Országgyűlés Hivatala által fizetett munkatársak segítsék.

 

A megalapozott gyanú szerint ezt kihasználva, a gyanúsított megállapodott egy 2024-ben megválasztott polgármesterrel abban, hogy annak hozzátartozóját frakciója érdemi munkavégzés szándéka nélkül foglalkoztassa személyi titkáraként. A megállapodás része volt az is, hogy a kifizetendő munkabér egy részét visszaosztják a politikusnak - írták.

 

A 2024. szeptember 12-én megtévesztéssel megkötött, valótlan tartalmú munkaszerződés felhasználásával az Országgyűlés Hivatalát 14 301 250 forint kár érte. A tényleges munkát nem végző személy, a jogellenes munkabér nagy részét rokonának adta, aki abból több százezer forintos ellenszolgáltatást nyújtott a volt képviselőnek - ismertették.

 

A fiktív munkaviszony 2026. április 22-én azonnali hatállyal megszűnt - tették hozzá. „A fenti cselekmény hivatali helyzettel visszaélve, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának, valamint, üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás bűntettének és hamis magánokirat felhasználása vétségének minősül" - írta a főügyészség.

 

Emlékeztettek: az ügyben korábban két személyt gyanúsítottként kihallgattak, a polgármester bűnügyi felügyeletben van, míg a másik gyanúsított szabadlábon védekezik.


További hírek

  Időutazás Sopianae-ba
2026. 06. 05. 16:38 pecsi-hirhatar.hu
  Mérgezett bors került a magyar boltok polcaira
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Szalay-Bobrovniczky működése is tiszás nagyító alá kerül
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Magyar Péter üdvözölte a politikusi számonkéréseket
2026. 06. 05. 14:55 hirhatar.hu
  Nyár lesz a nyár első hétvégéjén
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  Elrendelték a volt MSZP-s Őrsi Gergely és Molnár Zsolt letartóztatását
2026. 06. 05. 09:04 hirhatar.hu
  A közszolgálatinak hazudott médiáról
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu
  Mi a fene történik itt…?
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu
  Vészesen duzzad a politikai korrupciós botrány
2026. 06. 04. 14:40 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | SZABÁLYZAT

(c)2o15-2o23 Hírhatár Lapcsoport