A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda eljárást folytat gyermekvédelmi intézményekben felmerült, fiatalkorúakat érintő bántalmazások és azok intézményi kezelésének vizsgálata kapcsán.
A nyomozás eddigi adatai szerint több esetben elmaradt a fiatalkorúak panaszainak megfelelő kivizsgálása, a hatóságok értesítése, illetve a rendőrségi feljelentés megtétele. Az intézmények több ügyet saját hatáskörben próbáltak lezárni, külső kontroll nélkül.
A nyomozók 14 helyszínen házkutatást tartottak, mintegy 120 tanút hallgattak meg, továbbá kiskorú veszélyeztetése és más bűncselekmények miatt öt főt hallgattak ki gyanúsítottként.