Ha rendszerváltás van - és az van, arra szavazott az ország - akkor mennie kell az Orbán rendszerét kiszolgálóknak, ahogy 1990-ben sem maradhattak a Kádár rendszer kiszolgálói hatalmon.
Lehet ezt úgy, hogy megmarad valamiféle integritása az elemző rendszert kiszolgáló hatalom képviselőinek és lehet úgy, hogy az alkotmányos feltételek változnak meg. Most ez lesz, ha valakinek, akkor Sulyoknak, azt hiszem jobb lett volna a lemondás, de Orbánnak, a Fidesz maradékának ez az érdeke. Így, mint mindig, most is ez alapján döntött a vállalhatatlan elnök, aki nem teljesítette feladatát, nem képviselte, meg sem kísérelte képviselni a nemzet egységét és most sem teszi azt…
Sulyoknak mennie kell, ahogy Orbánnak is mennie kellett. Ez a társadalom nagy többségének az akarata, erről is szól a rendszerváltás.
Elkerülhetetlen azonban a jogállami megoldás, akár az alaptörvény nevű fércmunka újabb módosításával.
Most majd meglátjuk, miként.