A kisebbik Liu testvér már az előfutamokból és az elődöntőből is futamgyőzelmekkel jutott tovább, a fináléban pedig gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, miután a kezdést követően szinte azonnal az élre állt, s már nem is engedte át az első helyet.
Az ezúttal Burján Csaba, Krueger Cole, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Varnyú Alex (utóbbi az elődöntőben szerepelt) összeállítású olimpiai bajnok 5000 méteres váltó az elődöntőből csak bírói döntéssel jutott be a fináléba, mivel ott a kínaiak szabálytalankodtak a mieinkkel szemben.
Ha viszont már bejutottak, nem adták az első helynél alább. Pedig Burján Csaba egyszer még el is esett, de szerencsére estében még tudott váltani, s a többiek gyorsan visszazárkóztak. Aztán kicsúsztak az óriási iramban kezdő kanadaiak is, így a mieink a második helyre jöttek fel a hollandok mögé, s ahogyan az olimpián, úgy a hajrában most is Liu Shaolin Sándor tört az élre, ezúttal holland riválisát megelőzve, és ért elsőként a célba, mégpedig 6:28.625-ös új világcsúccsal.
A magyarok közül még Liu Shaoang szombaton 500 méteren ezüstöt, Liu Shaolin Sándor ugyanezen a távon vasárnap bronzérmet szerzett. Utóbbi futamban Burján a B-döntőt harmadikként zárta, így összesítésben hetedik lett.