HÍRHATÁR ONLINE - Adorján György: Cigányember levelét folytatva megírta

HÍRHATÁR ONLINE
   
 2023.03.21.
 Kedd
Ma Klaudia napja van.
Holnap Benedek napja lesz.
   EUR árfolyam
   398,93 Ft
   CHF árfolyam
   402,13 Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2015. 01. 09. 09:12     


Adorján György

Cigányember levelét folytatva megírta
Roma gondolkodóként megpróbálom magamban összerakni az évszázadokon átívelő kálváriáját a cigányságnak.

Két Balog, mégis mekkora különbség! Az egyik miniszter és azt beszélte, hogy Magyarországról nem deportáltak cigányokat, majd mosakodva finomított, mondván, hogy pontosabban is fogalmazhatott volna.

 

A másik Balog pedig leírja azt, ami történt. So si?

 

Második rész

 

Egy népnek a története, mely hazátlanul vándorolt. Egy népnek, mely, ha letelepedett megvetették, mégis bátran kiállt és harcolt hazájáért. (Bocskai, Rákóczi, Kossuth) Mikor a Donnál katonaként helyt álltak, közben asszonyait, gyerekeit a csendőrök lőtték és erőszakolták idehaza. Majd a megvetés és gyűlölet a Porrajmosba torkolt. Megpecsételődött sorsuk akkor, mikor Horhy, Mussolini náci mintájára országot épített és ezt követően azt felváltotta a Prohászka féle klerikál szocialista nyilas hungarizmus."Menjenek a zsidók után a cigányok is"- mondván.

 

No de mi van ma, kérdezhetném. Orbán korrupt rezsimje másolja Mussollinit és a Horthy -rendszert éleszti fel , ahol Orbán, kormányzóként díszeleg. Burkolt és nyílt "cigány” törvényeket hoz. Balog erőforrások minisztere "szeretet"- címszó alatt gyerekeket szegregál, pénzeket von el és megmondja, ki szüljön, ki ne szüljön. Ha cigány születik az nem kell, az ne legyen.

 

Teheti ezt, mert mögötte egy nyilas csődület, teheti ezt, mert néhány dísz cigány "szakértő" (Forgács Pisti) már a Jobbik roma tagozataként díszeleg. Azt mondja, hogy fenébe a tudományokkal, a cigányság törvényesen is másodrendű állampolgár legyen, mert ez jó . De van egy másik dísz cigány csapat is, a Farkas Flóri Lungo Dromos bandája, kiknek 21 - éves hatalmi helyzete egy mondatba tömöríthető. Mit kívánsz édes gazdám? Anyám nyakát vágjam el, vagy orálisan elégítsek ki egy elefánt csordát? 

 

Megemlítést érdemel még a baloldali ellenzék is, ha létezik ilyen. Debreczeni Jóska a D.K. oszlopos tagja, egy teljes könyvvel akarja bizonyítani "cigánybarát"politikáját , hogy mennyire jó volna nekünk, cigányoknak a Jobbikos megoldás, mert csak a Jobbik szövetségével váltható le Orbán. Mindjárt megjegyzi támadóinak, hogy nem vagyok cigány ellenes. Én azt mondom szalon fasiszta. Ez a véleményem.

 

Látható módon sodródunk bele egy új - nyilas párt propaganda gépezetébe, ahol Vona Gábor " nemzetvezetőként" tündökölve készül átvenni a hatalmat Orbántól.

Mindennek első számú ellensége a szétzilált cigányság. Nyomorunk, valós félelmünk. És védekezésre képtelenek vagyunk, mert nincs, ami összefogjon minket.

Talán a történelmi emlékezet segíthet összekovácsolódni.

 

Sokat gondolkodom felnőttként mi a cigányságom valós önértelmezése. A cigányságnak van egy sorsközösség tudata. Ehhez tartozik az üldöztetés, mely történelmi tény. Ha létezik cigány ellenesség, akkor létezik sorsközösség is. A cigányok identitás tudata nem merül ki a gyönyörű lányok, dalok és táncokban, nem merülhet ki a vándor élet romantikájában sem. Benne kell lennie a nyomornak az üldöztetésnek a haláltáborok szenvedéseinek, mint magának a sorsközösség formálójának.

 

Eddig szolt a levél. Két Balog, mégis mekkora különbség, akkor is, ha a levélíró egy h betűvel legalább megkülönbözteti magát a lelkész minisztertől. Hogy a lelke kinek nagyobb, azt majd az olvasó eldönti, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet a változatlan formában leközölt levél tartalmával!


További hírek

  Az új magyar űrhajóstól a következő Holdra szállásig
2023. 03. 18. 02:46 pecsi-hirhatar.hu
  Kortárs Junior – pARTy
2023. 03. 17. 20:41 pecsi-hirhatar.hu
  A magyar világsztár férje után nyomoz a rendőrség hűtlen kezelés vádjával
2023. 03. 17. 19:48 hirhatar.hu
  Feltárult Hosszú Katinka titka
2023. 03. 17. 19:48 hirhatar.hu
  Lovagkeresztet kapott a „lúgosorvost” mentegető orvos
2023. 03. 17. 19:48 hirhatar.hu
  A joghurt helye a süteményekben, tésztákban
2023. 03. 17. 10:30 kecskemeti-hirhatar.hu
  Az izgalmas kezdet fontos! (+18)
2023. 03. 17. 10:25 13keruleti-hirhatar.hu
  Sikeresen szerepeltek a nemzetközi pályázaton
2023. 03. 16. 02:51 pecsi-hirhatar.hu
  Városi ünnepség, koszorúzás és nagykoncertek
2023. 03. 15. 02:51 pecsi-hirhatar.hu
  A marcona külsővel rendelkező, érző szívű cane corso
2023. 03. 14. 12:06 13keruleti-hirhatar.hu





IMPRESSZUM | MÉDIAAJÁNLAT | SZABÁLYZAT | HÍRLEVÉL

(c)2o15 Hírhatár Lapcsoport