|
|
|
Tweet |
|
|
|
|
Most akkor mi van? Tán nem ugyanarról van szó mindkét esetben? Most akkor mi lesz? Mert ami volt, azon már úgy sem tudunk változtatni.
Most akkor az van, hogy az internet a legfontosabb információs forrásunk, azon keresztül ma már minden elérhetõ. Ezért aztán annak bármilyen korlátozása, akár adókivetéssel is, nem elfogadható. Mivel az internet ma már összefügg mindennel és mindenkivel, ezért érthetõ, hogy sorsa mindenkit érdekel. És érthetõ a felháborodás, az ellenkezés, a tüntetés a hatalom ellen, amikor az bort iszik és vizet prédikál. Egyrészt az internet nemzeti kiterjesztésérõl szaval, másrészt megadóztatásával korlátozni szándékozik azt. A csepeli bukott rezsigladiátor éppen azzal indokolja az adókivetést, hogy abból lehet majd a szélessávú internetelérést országosan kiterjeszteni, mert azt az önerőt fogja biztosítani, ami kell majd az uniós támogatás erre a célra való lehívásához.
Most akkor mi van?
Az van, hogy az interneten kívül egy-két „apróság” tüntetnivalóként lenne itt még. Például a korrupciós, kitiltásos, ugyancsak az egész nemzetet érintõ műsor. Vagy akár az orbáni hatalmi berendezkedés, föld és trafikmutyistól kezdve, nyugdíjpénztári lenyúlásokon át, egészen az aranyi democsokráciás állapotok létrehozásáig.
Makutyi dumák a jobboldalon, kereszténydemokrata erkölcsi alapokon. A helyzet az manapság, hogy amíg a „kiválasztott” kevesek dőzsölnek a javakban, addig azok, kiknek jóformán semmije sincs, egyik napról a másikra élnek, nyomorognak. A helyzet az, hogy amíg a NAV vezérek leléptek nyaralni, addig a tömegek megszakadnak a napi melótól. A helyzet az, hogy ha a tüntetésen rongálnak egyesek, akkor politikai aktivistákról sugároz a jobboldali média. Ha meg nincs rongálás, csak békés tüntetés, akkor Gurmai Zita fiával jönnek, meg a krétakörrel, és azzal, hogy Európa-zászlót lengetnek szocialista potentátok, meg ismeretlenek. Itt akkora a demokrácia, hogy bárki tüntethet, és az utcára vonulhat szabadon, mondja dajcstomika, a Fidesz ügyeletes, univerzális megmondója.
Most akkor mi lesz?
Tüntetés, tüntetés hátán, minden eredmény nélkül, vagy eredményesen? Enged-e a Fidesz, vagy marad minden a régiben, sőt, keménykedni fognak, berágva az elégedetlenkedőkre? Mi lesz a korrupcióval? Megy minden úgy, ahogyan régen? Memóriazavarok ellen szedjen Cavintont, vagy olvassa ezeket a sorokat.
Mint ismert, 1995. július 25-én Schlecht Csaba tizennégy, az ellenzék által Fidesz-közelinek nevezett vállalkozást adott el Kaya Ibrahimnak, s ezen vállalkozásoknak ezt követően nyomuk veszett. Időközben kiderült a fantomizálódott társaságokról, hogy jelentős köztartozásokat hagytak hátra. Csak a korábban Századvég Kft. néven ismertté vált, majd Centumra átkeresztelt cég adó- és TB-tartozása meghaladja a százmillió forintot. Eladása pillanatában tulajdonosai Stumpf István jelenlegi alkotmánybíró, Kövér Szilárd, Kövér László házelnök testvére és Simicska Lajos lemondott APEH-elnök, aki anno a Magyar Fejlesztési Bank tanácsadójaként tevékenykedett, valamint Schlecht Csaba, az akkori Mahir Rt. Simicskát felváltó vezetõje voltak.
Folytatják, amit elkezdtek tíz évvel ezelõtt? Marad minden a régiben? Letelt a 48 óra! Veszít az elégedetlenkedõ civil kurázsi a lendületéből, vagy elhal, mint a milla? Feltápászkodnak-e az ellenzéki pártok, vagy mindenki a saját sebeit nyalogatja? Netadó, vagy Orbán ellen tüntetünk? |
|
|
|