HÍRHATÁR ONLINE - Hosszú Katinka győzelemmel ünnepelte 500. világkupa-döntőjét

EUR árfolyam
   392,91 Ft
   CHF árfolyam
   401,27 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2018. 11. 18. 11:12

Hosszú Katinka győzelemmel ünnepelte 500. világkupa-döntőjét
Szombaton, tucatnyi versennyel zárult az úszók világkupa-sorozatának utolsó, szingapúri rövidpályás állomása. Hosszú Katinka két számban volt érdekelt, 200 háton remek versenyzéssel bronzérmet szerzett, míg 200 vegyesen úgy állhatott rajthoz, hogy az volt az 500. világkupa döntője.

A 200 vegyest a világkupa sorozat valamennyi helyszínén megnyerte a magyar klasszis, viszont már a rajt előtt tisztában volt vele, az összetett megnyeréséhez világcsúcsra lenne szüksége.

„Nagyon boldog vagyok, nem is tudtam az ötszázadik versenyről” – nyilatkozta a 200 vegyes döntője után Hosszú Katinka, majd hozzátette, számára az volt az idei sorozat csúcspontja, hogy versenyről versenyre jobb időket tudott úszni.

„Új edzővel, új edzésprogrammal készülök, mindig izgatottan vártam a következő lépést és közben jól is éreztem magam” – tette hozzá és megköszönte a magyar szurkolók buzdítást, akik Szingapúrban is szép számban drukkoltak az olimpiai bajnoknak.

A szingapúri verseny első napján 200 m pillangón győzött, míg 100 m vegyesen második lett, míg másnap a 400 méteres vegyesúszás döntőjében aratott magabiztos sikert. Eredményei önmagukért beszélnek, hiszen 500 döntője során 420 érmet szerzett, melyek elosztása: 283 arany, 78 ezüst és 61 bronz.