Helyi oldalak
Kedvenc oldalam
. Ma Ervin napja van.

Fidesz - napjaink bolsevikjai

2013-05-23 08:09:40


Furcsa helyzet alakult ki hazánkban. A „nép” többsége egyértelműen változást, kormányváltást akar, miközben a Fidesz tartja, sőt növeli meggyőző fölényét a közvélemény-kutatások adatai szerint. Közben szerveződik a demokratikus ellenzék régen várt összefogása, bár ennek hatékonyságáról, lehetőségeiről finoman szólva is megoszlanak a vélemények. Hogy mást ne említsek, még nem sikerült megnevezni a legyőzendő politikai ellenfelet. Valljuk be, Orbánék előnye ebben a tekintetben sokkal jelentősebb, mint a fent említett mérések puszta számai.

 

Idegenszívűek, komcsik, szoclibek, bankárkormány és egyéb jelzőket használt és használ a FIDESZ.  Ezekben a szavakban két alapvető hasonlóság fedezhető fel: mindegyik önálló fogalommá, „elnevezéssé magasztosult” és mindegyikről pontosan tudta, tudja a célközönség, hogy kiket illetnek velük.

 

Amikor ezeket használják, szimpatizánsaik  nem valakikre, hanem mindenkire gondolnak, akik a „másik”  oldalon vannak.

 

Ezzel szemben a FIDESZ-nek, pontosabban mindannak, amit ez jelent, nincs neve, nincs általánosan használatos jelzője, ma nincs a köztudatban olyan szó, kifejezés, amellyel tömören le lehetne írni, hogy kik is ők, mit is akarnak valójában.

 

A demokratikus ellenzék rendkívül sokféle leírást, jelzőt használ, jobb esetben ezek egymást oltják ki, de általában el sem jut a választók – egyelőre – közömbös és/vagy ingadozó részéhez.

 

Orbánék céljait, eszközeit, elért „eredményeit”  kizárólag több mondatban, publicisztikákban, szónoklatokban kénytelenek ismertetni, ami a nagyközönség számára nem átlátható és csak nehezen, vagy sehogy sem  értelmezhető.

 

Hogyan is lehetne legyőzni egy olyan akármit, aminek még neve sincs? A helyzet az, hogy ma még nem tudjuk közérthető módon nevén nevezni ezt az egész őrületet, ami ellen küzdünk.

 

Különösen nagy hátrány ez a jelenlegi média- és választási rendszerben.

 

Úgy gondolom, hogy nélkülözhetetlen egy olyan szó, kifejezés, amit a demokratikus ellenzék „megszólalói” egységesen használnának és végre valahára nevén neveznék azt, amit már ezerszer körülírtak, „tapintatos” formában elmagyaráztak.

A rendkívül korlátozott médiafelületek miatt ennek a szónak, elnevezésnek frappánsnak, kifejezőnek és brutálisnak kell lennie, hogy mielőbb „önjáróvá” válhasson.

 

Van egy javaslatom.

A fidesznyikek szünet nélkül a kétharmadra, a többségre hivatkoznak. Céljuk a lehető legnagyobb központosítás, egy nagyon egyedi rendszer kiépítése, egy „demokratikus” puha diktatúra.

 

Volt már a történelemben olyan politikai tömörülés, amelyik saját magát a többségről nevezte el, identitásának alapvető eleme volt a többség.

 

Manapság kevés hasonló elnevezés akad – ha van egyáltalán -, amely egyszerűbben, hitelesebben leírná a FIDESZ-t, „mint olyat”  a bolsevik szónál.

(Bolse oroszul többséget jelent.)

 

Eszközeit, retorikáját, a külföldhöz – pl. az EU-hoz – való viszonyát sok-sok ponton össze lehet hasonlítani a bolsevikokkal.

 

Ez a szó Magyarországon jól ismert, sokatmondó, egyértelmű.

A mai magyar demokratikus ellenzéket is jó eséllyel választaná le a „kommunistákról” egy olyan kampány, amely egyértelművé tenné, hogy valójában kik is napjaink bolsevikjai.

 



Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók munkáját és kórházi jelenlétét mostantól váratlanul ellenőrizhetik,...
Bővebben >>